CYWILIZACJA

W końcu Polacy się odważyli! To będzie naprawdę REKORDOWY rok!

Do października urodziło się o 21,5 tys. więcej dzieci, niż w analogicznym okresie w roku poprzednim. Według prognoz w tym roku liczba urodzeń przekroczy 400 tys. – informuje dzisiejsza "Rzeczpospolita".

W 2016 roku na świat przyszło 385 tys. maluchów. Czy tegoroczny wzrost można rozpatrywać w kategoriach sukcesu? – Biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze w 2014 r. GUS prognozował, że w 2017 r. urodzi się 246 tys. dzieci, to możemy mówić, że w stosunku do tych przewidywań jest to wzrost o blisko 20 proc. – powiedział Bartosz Marczuk, wiceminister zajmujący się sprawami rodziny.

 

Marczuk zastrzega jednak, że za wcześnie jeszcze na to, by mówić o zastępowalności pokoleń. W polskiej demografii wciąż istnieje spora dziura i niełatwo będzie ją zasypać.

 

Na decyzję Polaków o powiększenie rodziny wpływa stabilna sytuacja na rynku pracy oraz wypłacane świadczenia. – Poczucie stabilności zatrudnienia, ale też tego, że pieniądze z 500+ wpływają regularnie, daje Polakom poczucie życiowej stabilności – podkreślił minister Marczuk.

 

Źródło: rp.pl

Komentarze

Zobacz także

UWAGA! Trybunał w Strasburgu forsuje sztuczne poszerzenie „życia rodzinnego” o relacje homoseksualne

Redakcja malydziennik

Znajomi z sieci nie pomogą. A "lajki" nie poprawią humoru. Badania jasno pokazują, że…

Miała dwanaście lat, gdy zaszła w ciążę. Chciano ją zmusić do aborcji. Odmówiła. „Nie zmarnowałam życia” – zapewnia

Redakcja malydziennik
Ładuję....