CYWILIZACJA

Uważaj na NIEBIESKIEGO WIELORYBA. Może zaatakować Twoje dziecko…

Nastolatkowie grający w "Niebieskiego wieloryba" przez 50 dni muszą wykonywać określone zadania, które niszczą psychikę. Na koniec zmuszani są do samobójstwa. W ten sposób na świecie zginęło już 130 młodych osób.

NIEBIESKI WIELORYB

Nowa, przarażająca "zabawa" wzięła swoją nazwę od ssaków, które – jako jedne z nielicznych – potrafią popełnić samobójstwo (w tym celu specjalnie wypływają na ląd lub płytką wodę). Według śledczych, "Niebieski wieloryb" ma bezpośredni wpływ ze wzrostem samobóstw wśród nastolaktów – z powodu gry już 130 osób odebrało sobie życie.

 

50 DNI

Nastolatkowie, którzy przystepują do gry, każdego dnia – przez 50 dni – wykonują określone zadania oddziałujące na ich psychikę i załamanie nerwowe. Muszę np. oglądać horrory lub budzić się o różnych, nietypowych godzinach czy wysyłać depresyjne wiadomości do ludzi biorących udział w "zabawie". W grę wchodzi również autookaleczanie.

 

TRZY STOPNIE WTAJEMNICZENIA

W grze wystąpują trzy stopnie wtajemnicza. Pierwszy to czas, w którym młodzi ludzie pozbawiani są wiary w siebie i przekonywani o bezsensowności życia. Następnie dostają w/w zadania i nakłaniają innych do samobójstwa by wreszcie przejść do trzeciego etapu gry, w którym administrator planuje ich samobósjtwo.

 

FINAŁ

Pięćdziesiątego dnia następuje moment kulminacyjny. Osoba, która wykonała wszystkie wcześniejsze zadania popełnia samobójstwo za namową administratora. Jak? Zdesperowany i zmanipulowany nastolatek przekonuje się do bezsensowności życia i zabija, twierdząc, że to najlepsze i jedyne wyjście z sytuacji.

 

130 OFIAR

W Rosji zjawisko znane jest od 2016 roku, jednak w ciągu ostatnich kilkunastu tygodni liczba ofiar wzrosła wielokrotnie. Policja bada sprawę i podejrzewa, że za całą "zabawą" stoi jeden dorosły człowiek, który manipuluje i oddziałuje na umysły nastolaktów. Śledztwo badają tamtejsze służby specjalne.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze

Zobacz także

Problemy zdrowotne Beaty Tyszkiewicz. Spisała testament

Redakcja malydziennik

Niezwykłe! „Spiderman” został bohaterem Francji. ZOBACZ co zrobił!

Niezły biznes zrobią koncerny farmaceutyczne. Szkoda, że kosztem biednych kobiet

Redakcja malydziennik
Ładuję....