CYWILIZACJA

UWAGA!!! W Tatrach lawinowa trójka. Możliwe LAWINY ŚNIEŻNE!

Po intensywnych opadach śniegu, jakie wystąpiły w Tatrach w nocy z wtorku na środę, ratownicy TOPR ogłosili trzeci, znaczny stopień zagrożenia lawinowego. Odradzają wszelkie wyprawy w wysokie partie gór.

Jak poinformował PAP dyżurny obserwator Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego, na Kasprowym Wierchu leży już 90 centymetrów śniegu, a termometry na szczycie wskazują 12 stopni mrozu. W górach panuje zamieć. 

 

Wszystkie górskie szlaki powyżej górnej granicy lasu są pokryte grubą warstwą śniegu, a ich przebieg jest niewidoczny. Na skutek silnego wiatru miejscami utworzyły się wielkie śnieżne zaspy. Bezpiecznie można poruszać się tylko w dolinach reglowych. 

 

Trzeci stopień zagrożenia lawinowego oznacza, że pokrywa śnieżna jest umiarkowanie lub słabo związana z podłożem. Wyzwolenie lawiny jest możliwe już przy małym obciążeniu dodatkowym, przede wszystkim na stromych stokach. Możliwe jest samorzutne schodzenie średnich, a sporadycznie także dużych lawin. Zagrożenie lawinowe określane jest w międzynarodowej, pięciostopniowej skali.(PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Płk. Wroński uważa, że za wróżbiarstwem i ezoteryką stoją rosyjscy uzdrowiciele!

Redakcja malydziennik

Wystarczył moment nieuwagi. Mały chłopiec ZGINĄŁ na miejscu

Redakcja malydziennik

To bardzo niebezpieczny znak, że w polityce nie ma miejsca dla wierzących chrześcijan. Nadchodzą trudne czasy dla ludzi wiary!

Redakcja malydziennik
Ładuję....