CYWILIZACJA

UWAGA! Sto tysięcy ludzi w poważnym niebezpieczeństwie!

Poziom alertu na indonezyjskiej wyspie Bali został podniesiony do najwyższego. W każdej chwili może tam dojść do ogromnej erupcji wulkanu Agung. Ludzi, którzy mieszkają w promieniu 10 km od wulkanu wezwano do natychmiastowej ewakuacji. Miejscowe lotnisko zostało zamknięte.

 Agung wszedł w fazę erupcji magmy. Na razie wulkan nadal wyrzuca popiół, ale musimy monitorować sytuację i zachować ostrożność – powiedział wulkanolog Gede Suantika.

 

Chmura pyłu, który unosi się na wulkanem jet ogromna. W pobliżu krateru słychać wybuchy i widać słupy ognia. Agencja Zapobiegania Klęskom Żywiołowym ostrzega, że „w każdej chwili może dojść do dużej erupcji.”

 

Dla tubylców władze zorganizowały akcję rozdawania masek. Strefą zamkniętą wokół wulkanu rozszerzono do 10 km, trwa tam ewakuacja. – Lotnisko na Bali zostało zamknięte do odwołania. Koczują na nim tysiące turystów oczekujących na jakąkolwiek możliwość opuszczenia wyspy. Samoloty lecące na Bali skierowano na lotniska w Dżakarcie, Surabaji i Singapurze – poinformował przedstawiciel ministerstwa transportu Indonezji.

Breaking: Eruption at Mount Agung on Bali becomes magmatic, a larger eruption could be imminent pic.twitter.com/gXkDy71ItL

— PM Breaking News (@PMBreakingNews) 26 listopada 2017

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze

Zobacz także

Skandaliczna sesja zdjęciowa 14-latek. Pokazały swoje…

Redakcja malydziennik

Tego kraju nie będzie komu odbudowywać. Syria jest zrujnowana, a przez wojnę wyjechało aż 90% specjalistów

Redakcja malydziennik

Nie można być trochę przeciw niewolnictwu, i nie można być trochę przeciw aborcji! I to nie jest radykalizm to konsekwencja myślenia

Redakcja malydziennik
Ładuję....