POLITYKA

UWAGA! Rząd PiS wprowadza projekt „700 plus”

300 plus

– To projekt, którego nie zapowiadaliśmy, a z którego jesteśmy dumni. To nasze 700 plus – mówił premier Mateusz Morawiecki. Polityk odniósł się w ten sposób do rządowego projektu podniesienia płacy minimalnej. 

To już pewne. W 2020 r. płaca minimalna będzie wynosić 2450 zł – o 200 zł więcej niż obecnie. Oznacza to, że od początku rządów Prawa i Sprawiedliwości minimalne wynagrodzenie za pracę wzrosło o 700 zł.

Czytaj także: Koniec teorii spiskowych? Francuzi przebadali zęby Hitlera. Wyniki dowiodły, że…

Stawka, która ma zostać wprowadzona w 2020 r. została zaproponowana wczoraj przez rząd Radzie Dialogu Społecznego. Wzrosnąć ma także minimalna stawka godzinowa. Rada Ministrów chce, aby w przyszłym roku wynosiła ona 16 zł (obecnie jest ona na poziomie 14, 70 zł).

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział planowane zmiany także w nagraniu, które opublikował na swoim profilu na Twitterze.

Praca ma ogromną wartość. Przyczynia się zarówno do rozwoju Polski, jak i samorozwoju pracowników. (…)  Pracownik musi być szanowany, a jego wynagrodzenie ma sprawiać, aby czuł się on godnie. Od wysokości wynagrodzenia zależy również efektywność samej pracy.

– mówił Prezes Rady Ministrów.

Komentarze

Zobacz także

Oto demoniczne gry komputerowe. Zobacz listę!

Prezydent złożył walentynkowe życzenia

Redakcja malydziennik

UWAGA! Modelki o pełniejszych kształtach wpływają na zdrowie psychiczne kobiet

Redakcja malydziennik
Ładuję....