CYWILIZACJA

UWAGA! Podejrzany o zabójstwo 10-latki zatrzymany!

W niedzielę popołudniu zatrzymano 22-latka podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin. Policja potwierdza, że mężczyzna od początku był typowany jako sprawca zbrodni. 

Pierwsze nieoficjalne informacje na temat zatrzymanego mężczyzny przekazała Polska Agencja Prasowa. Wiadomo, że mężczyzna pochodzi z tej samej miejscowości, co zamordowana dziewczynka.

Czytaj także: Ziobro pozwie profesorów prawa z UJ. Wszystko dlatego, że…

Dla dobra śledztwa Prokuratura Okręgowa w Świdnicy odmówiła udzielenia szczegółowych informacji na temat zatrzymanego 22-latka.

Zebrany przez policjantów dolnośląskich i Biura Kryminalnego KGP materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie mężczyzny podejrzewanego o dokonanie zabójstwa 10-letniej Kristiny. Jesteśmy przekonani, że prokuratura przedstawi zarzuty mężczyźnie. 

– czytamy na Twitterze Polskiej Policji.

Do sprawy odniósł się dziś także minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Jeśli dotychczasowe ustalenia się potwierdzą i zebrane dowody zostaną w śledztwie zweryfikowane, to sprawca trafi przed sąd, a kierowana przeze mnie prokuratura dołoży wszelkich starań, by otrzymał jak najsurowszą karę. Wierzę, że nastąpi to możliwie szybko

– powiedział polityk w rozmowie z PAP.

Zabójstwo 10-letniej Krisitny

Ciało zamordowanej dziewczynki odnalazł dwa dni temu przypadkowy przechodzień, spacerujący po lesie w okolicach Pożarzyska (gmina Żarów).

Mogę powiedzieć, że przyczyną zgonu były rany kłute klatki piersiowej oraz szyi. Ran było wiele. Niezależnie od tego ujawniono ślady, że zbrodnia miała podłoże seksualne. 

– mówił na konferencji prasowej szef Prokuratury Rejonowej w Świdnicy Marek Rusin.

Trwająca pół doby sekcja zwłok wykazała, że zbrodnia miała podłoże seksualne. Lekarze medycyny sądowej stwierdzili również, że Kristina zginęła w wyniku kilku ciosów zadanych ostrym narzędziem.

Źródło: interia.pl / Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Część ulic już jest pod wodą! Sztab kryzysowy, zastępy strażaków – w Elblągu obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe

Redakcja malydziennik

Niemcy zrobili sobie z Polski wysypisko śmieci! Zwożą do nas tony odpadów!

Redakcja malydziennik

UWAGA! Nowy projekt rządu PiS – chcą wprowadzić „CIĄŻA PLUS”

Adam Gaafar
Ładuję....