CYWILIZACJA

UWAGA! Łowcy Burz ostrzegają: DZIŚ przez POLSKĘ mogą przejść TRĄBY POWIETRZNE!

Dziś popołudniu w województwie śląskim mogą pojawić się tornada i gwałtowne wichury – alarmują na swoim profilu na Facebooku Polscy Łowcy Burz. Synoptycy wydali trzeci, najwyższy stopień zagrożenia. 

STOPIEŃ 3 ZAGROŻENIA zostaje wydany dla centralnej i częściowo południowej Polski ze względu na ryzyko wystąpienia bardzo silnego wiatru, bardzo dużego gradu, intensywnych opadów deszczu oraz pojawienia się trąb powietrznych

– napisali Łowcy Burz na Facebooku.

Czytaj także: Po meczu z Izraelem oskarżyli PZPN o… antysemityzm. Wszystko przez TEN WPIS

Załamania pogodowe mogą pojawić się także w woj. opolskim, łódzkim, wielkopolskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim. Zaleca się szczególną ostrożność. W czasie burzy należy unikać przebywania na otwartej przestrzeni oraz pod drzewami. Osoby przebywające poza domem powinny jak najszybciej udać się w bezpieczne miejsce. Kierowcy proszeni są o pozostanie w samochodach.

Przez północ kraju przetaczają się obecnie silne burze. Dziś Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało z tego powodu wiadomości sms-owe do mieszkańców 12 województw. Ostrzeżenia dotyczą porywistych wiatrów oraz gwałtownych opadów gradu. W razie możliwości należy pozostać w domu.

Komentarze

Zobacz także

Polsce grozi poważny atak. Nie możemy lekceważyć tego niebezpieczeństwa

Redakcja malydziennik

Nowe fakty ws. śmierci radnego Chruszcza. „To nie było samobójstwo”

Redakcja malydziennik

Jak radzić sobie bez klimatyzacji? Zobacz sposoby na ochłodzenie mieszkania

Redakcja malydziennik
Ładuję....