POLITYKA

Uwaga, Komisja Europejska wprowadza rozporządzenie obowiązujące wszystkich kierowców! Co będziesz musiał zrobić?

Unia Europejska odnalazła sposób na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Sposób, zaznaczmy już na wstępie, mocno kontrowersyjny i dyskusyjny. Jego wprowadzenie ma zmniejszyć liczbę wypadków o 20%.

Nowy pomysł to montowanie tempomatów w każdym samochodzie począwszy od 2020 roku. Urządzenie ma utrzymywać stałą prędkość jazdy przez sterowanie pracy układu napędowego. Rozwiązanie to nie jest jednak nowością. Obecnie jest ono montowane w wielu nowych pojazdach, ale KE chce, żeby było to obligatoryjne.

 

Według urzędników rozwiązanie ułatwi pracę kierowcy, który nie musi rozpraszać się prowadząc samochód. Pomysł forsuje Europejska Rada Bezpieczeństwa Transportu. Pojawiają się jednak wnioski, aby systemem objąć także nawigację GPS – cały system opierałby się na nawigacji satelitarnej informującej tempomat o aktualnych ograniczeniach prędkości na danym odcinku. Z tego mają wyniknąć dwa plusy – wspomniane zmniejszenie liczby wypadków i zmniejszenie zużycia paliwa, a także niższą emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

 

Kolejnym pomysłem jest nakaz montażu systemu kontrolującego zapinanie pasów na przednich fotelach samochodów.

Źródło: wprost.pl

Komentarze

Zobacz także

Podatki nie wzrosną. PiS dobierze się za to do mafii vatowskich!

Redakcja malydziennik

Ksiądz genialnie o opozycji. To banda…

Redakcja malydziennik

Tusk kombinuje, jak tu pokonać PiS. Ma nawet pewien pomysł. Nie będzie się on podobał jego partyjnym kolegom

Ładuję....