POLITYKA

Usunięto z polskiej szkoły ucznia transseksualnego! ZOBACZ ZA CO!

Śląskie Kuratorium Oświaty przeprowadziło w piątek kontrolę w Zespole Szkół nr 5 w Rybniku (Śląskie). Z listy uczniów placówki niedawno skreślono transseksualnego ucznia, jak argumentuje dyrekcja – w związku z licznymi nieobecnościami i ocenami niedostatecznymi.

Jak poinformowała dyrektor Wydziału Strategii i Współpracy z Jednostkami Samorządu Terytorialnego Śląskiego Kuratorium Oświaty Anna Kij, raport z kontroli powinien być gotowy w przyszłym tygodniu.

 

"Sprawdzamy m.in., czy uczeń otrzymał wystarczające wsparcie, by mógł kontynuować naukę, jeśli sobie tego życzy. Wiemy, że nie odwołał się od decyzji o skreśleniu z listy uczniów" – powiedziała PAP dyrektor Kij.

 

Wszystkie dokumenty złożone przez ucznia w szkole zawierają imię męskie. W toku nauki zaczął informować otoczenie w szkole, że ma problemy z tożsamością płciową, chciał, by zwracano się do niego kobiecym imieniem. Problematyczna stała się m.in. kwestia korzystania z toalety, uczeń miał otrzymać klucz do tej, z której korzystają nauczyciele. Sprawa wywołała burzę w mediach społecznościowych, pod adresem ucznia i dyrekcji szkoły pojawiło się wiele nieżyczliwych komentarzy. (PAP)

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Andruszkiewicz o Platformie: "rządzili u nas tyle lat, nie zrobili NIC". Celne podsumowanie ujawnionych taśm

Redakcja malydziennik

Premier Szydło: program rządu PiS, to program napisany przez Polaków. Polska wreszcie może czuć się bezpiecznie

Redakcja malydziennik

Japonia ma problem z … singlami-pasożytami! ZOBACZ CO ROBIĄ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....