Urodzona i wrzucona do śmietnika… W tym kraju dla DZIEWCZYNEK nie ma litości

LifeNews.com
Nowo narodzona dziewczynka została porzucona w śmietniku. Przypadki dzieciobójstwa noworodków płci żeńskiej w Chinach są na porządku dziennym. A wszystko przez drastyczną politykę kontroli populacji.
Dziecko przeżyło, tylko dlatego, że przypadkowo przechodził tamtędy lekarz. Mimo że to wcześniak, jego stan jest dobry - informuje „Daily Mail”. W momencie znalezienia dziewczynka była sina, a na dworze była niska temperatura. 

 

Dr Yang Jin'e, która była świadkiem tego incydentu, powiedziała, że ​​widziała matkę dziecka około południa przy Huancheng Bei Lu w Guilin. Kobieta kucała w pobliżu kontenerów ze śmieciami. "Myślałam początkowo, że po porostu jest zmęczona i odpoczywa. Potem jednak zobaczyłam, jak szybko wrzuca coś do kosza”. Okazało się, że to nowo narodzona dziewczynka. Kobieta szybko powiadomiła stosowne władze i udzieliła dziecku niezbędnej pomocy. 

 

Policja poszukuje matki i bada motywy jej działania. 

 

Chiny znane są na całym świecie ze swojej polityki kontroli narodzin. Nie od dziś wiadomo, że dziewczynki są tam masowo abortowane. Wiele z nich umiera także tuż po narodzinach. Skutkuje to brakiem równowagi płci. W listopadzie „Epoch Times” poinformował, że obecny stosunek chłopców do dziewcząt w Chinach wynosi 115,4 do 100.

 

Chiny rozluźniły politykę jednego dziecka w 2016 r. Umożliwiły rodzinom posiadanie dwójki dzieci, ale zniewiele zmieniło się w kwestii płci dziecka. Rodziny zgłaszają, że wciąż odczuwają presję ze strony policji kontroli populacji, że mają mieć mniej dzieci. Zdarza się, i nie są to odosobnione przypadki, że kobiety zmuszane są do aborcji pod groźbą utraty pracy czy bardzo wysokich kar finansowych.  

 

W 2016 roku telewizja BBC przeprowadziła wywiad z chińską rodziną, która ukrywała się po poczęciu trzeciego dziecka. "Lokalny rząd przeprowadza obowiązkowe badania kobiet ciąży co trzy miesiące" - mówił ojciec dziecka BBC. "Gdybyśmy się nie ukrywali, zmusiliby nas do aborcji".

 Autor: gb

Źródło: LifeNews.com/MalyDziennik.pl

11:48 5 lutego 2018


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie