RELIGIA

Umierał z Biblią w ręku, głosząc słowo Boże swojemu zabójcy

21-letni pracownik Armii Zbawienia, Jared Plesec, został zastrzelony na ulicach Cleveland w Ohio. Zginął z Biblią w ręku, głosząc Ewangelię swojemu zabójcy.

„Jared był pracownikiem Armii Zabawienia. Żył, dzieląc się miłością Boga. Zginął w pełnym mundurze Armii Zbawienia" – czytamy w oświadczeniu organizacji. 

 

"W ciągu ostatnich dwóch dni setki osób, głównie młodych, przybyło do Armii Zbawienia w Collinwood, aby oddać hołd zmarłemu Jaredowi. Jared kochał ludzi, dbał o nich, a oni zmieniali jego życie”.

 

"Dzisiaj odczuwamy wielką stratę, Jared został nam zbyt wcześnie odebrany. Cieszymy się jednak, że jest w niebie z kochającym Ojcem Niebieskim, o którym opowiadał tak wielu ludziom".

 

W związku z zabójstwem młodego mężczyzny policja aresztowała 27-letniego Williama Jonesa. Został on oskarżony o morderstwo, kradzież auta i ucieczkę. Według świadków Jones zabił Pleseca, gdy ten dzielił się z nim słowem Bożym. 

 

Major Daniel Alverio z Armii Zbawienia powiedział Fox 8 News, że 21-latek żył, aby "uczyć ludzi, kim jest Bóg". "Często rozmawiałem z Jaredem i mówił, że się nie boi. Powiedziałem mu, by jednak uważał na ulicach. A on na to: Nie boję się, wiem, dokąd zmierzam. Mówił zawsze, że dla niego umrzeć to zwycięstwo. Nigdy też nie obawiał się prześladowań z powodu głoszenia Ewangelii”. 

 

"Jared kochał Pana całym swoim sercem, chciał tylko przyprowadzać ludzi do Niego”- mówiła Diane Schaffer, jedna z kuzynek zmarłego.  "Wchodził do każdej dzielnicy, niczego się nie bał, chciał, aby ludzie wiedzieli, co powinni robić i jak żyć. Był cudowną, cudowną osobą" – dodała.

Źródło: christianpost.com/Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

„Tam jest więzienie, w którym spędziłem piętnaście lat. Jezus mnie odnalazł!"

Redakcja malydziennik

Jeśli Watykan mógł naruszyć suwerenność Zakonu Maltańskiego, to dlaczego Włochy nie mogą naruszyć suwerenności Watykanu?

Redakcja malydziennik

Nie żyje kard. Joachim Meisner, arcybiskup senior Kolonii. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Ładuję....