Umierał z Biblią w ręku, głosząc słowo Boże swojemu zabójcy

Christian Post
21-letni pracownik Armii Zbawienia, Jared Plesec, został zastrzelony na ulicach Cleveland w Ohio. Zginął z Biblią w ręku, głosząc Ewangelię swojemu zabójcy.
„Jared był pracownikiem Armii Zabawienia. Żył, dzieląc się miłością Boga. Zginął w pełnym mundurze Armii Zbawienia" - czytamy w oświadczeniu organizacji. 

 

"W ciągu ostatnich dwóch dni setki osób, głównie młodych, przybyło do Armii Zbawienia w Collinwood, aby oddać hołd zmarłemu Jaredowi. Jared kochał ludzi, dbał o nich, a oni zmieniali jego życie”.

 

"Dzisiaj odczuwamy wielką stratę, Jared został nam zbyt wcześnie odebrany. Cieszymy się jednak, że jest w niebie z kochającym Ojcem Niebieskim, o którym opowiadał tak wielu ludziom".

 

W związku z zabójstwem młodego mężczyzny policja aresztowała 27-letniego Williama Jonesa. Został on oskarżony o morderstwo, kradzież auta i ucieczkę. Według świadków Jones zabił Pleseca, gdy ten dzielił się z nim słowem Bożym. 

 

Major Daniel Alverio z Armii Zbawienia powiedział Fox 8 News, że 21-latek żył, aby "uczyć ludzi, kim jest Bóg". "Często rozmawiałem z Jaredem i mówił, że się nie boi. Powiedziałem mu, by jednak uważał na ulicach. A on na to: Nie boję się, wiem, dokąd zmierzam. Mówił zawsze, że dla niego umrzeć to zwycięstwo. Nigdy też nie obawiał się prześladowań z powodu głoszenia Ewangelii”. 

 

"Jared kochał Pana całym swoim sercem, chciał tylko przyprowadzać ludzi do Niego”- mówiła Diane Schaffer, jedna z kuzynek zmarłego.  "Wchodził do każdej dzielnicy, niczego się nie bał, chciał, aby ludzie wiedzieli, co powinni robić i jak żyć. Był cudowną, cudowną osobą" - dodała.Autor: gb

Źródło: christianpost.com/Mały Dziennik

12:30 6 grudnia 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie