CYWILIZACJA

Udaremniono nowy atak dżihadystów! Zobacz co chcieli zrobić!

W wyniku operacji antyterrorystycznej przeprowadzonej w nocy z soboty na niedzielę w Strasburgu i Marsylii "udaremniono nowy atak" we Francji. Siedem osób zatrzymano – poinformował w poniedziałek minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve.

Zatrzymani to osoby pochodzenia francuskiego, marokańskiego i afgańskiego w wieku od 29 do 37 lat. Dwóch zatrzymań dokonano w Marsylii na południu Francji, a pozostałych w Strasburgu na wschodzie. Sześciu zatrzymanych nie było znanych francuskim służbom wywiadowczym, a o jednym – Marokańczyku informacje przekazywał kraj partnerski.

 

Śledztwo ma "określić, jakie role pełniły zatrzymane osoby, i ustalić, czy udaremniony zamach miał być atakiem skoordynowanym wymierzonym w kilka obiektów na naszym terytorium" – oświadczył Cazeneuve.

 

Sprecyzował, że operację przeprowadzono w ramach śledztwa otwartego przez prokuraturę antyterrorystyczną "ponad osiem miesięcy temu".

 

Według francuskiego MSW pierwszych zatrzymań pięciu osób powiązanych z tą samą siatką dokonano 14 czerwca, kilka dni po rozpoczęciu piłkarskich mistrzostw Europy we Francji.

 

W sumie od początku roku zatrzymano we Francji 418 osób w związku z przynależnością do siatek terrorystycznych. Tylko w listopadzie zatrzymano 43 ludzi, 28 postawiono formalnie w stan oskarżenia, co oznacza, że "uniknięto tylu ataków i dramatów" – podkreślił szef MSW.

 

Francja od prawie dwóch lat jest konfrontowana z bezprecedensowym zagrożeniem ze strony dżihadystów. W listopadzie 2015 roku doszło do serii ataków w Paryżu, w których zginęło 130 osób, a w lipcu 2016 roku w Nicei zginęło 86 ludzi, gdy w tłum wracający z pokazu fajerwerków z okazji święta narodowego Francji wjechał ciężarówką mieszkający w tym mieście Tunezyjczyk. 

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

ŁÓDŹ: zlikwidowano DOM DZIECKA! Powód jest SZOKUJĄCY, bo…

M. A.

Ten wyrok to zły sygnał dla klinik in vitro. Za bałagan i ewidentne błędy nikt nie odpowiada

Redakcja malydziennik

Znamy przyczynę śmierci jedynej ofiary antyislamskiego ataku w Londynie. Według wstępnych wyników sekcji zwłok zgon nastąpił w wyniku…

Redakcja malydziennik
Ładuję....