POLITYKA

Trump spotka się z Putinem! „Chcę dogadać się z Rosją i myślę, że…”

Prezydent USA Donald Trump potwierdza, że spotka się z Władimirem Putinem. Amerykański polityk potwierdził, że „chce dogadać się z Rosją”. 

Do spotkania ma dojść na szczycie G20, na którym Donald Trump przewiduje również rozmowy z prezydentem Chin Xi Jinpingiem.

Warto nadmienić, że miesiąc wcześniej Trump stwierdził, że żaden prezydent USA nie traktował dotąd Moskwy tak twardo jak on. Dodał również, że Putinowi z pewnością łatwiej byłoby prowadzić rokowania z Hillary Clinton niż z nim. Jednocześnie podkreślił, że ugoda pomiędzy Rosją i Stanami Zjednoczonymi jest jak najbardziej możliwa.

Czytaj także: Trump dogada się z Putinem? Ma mu sprzedać Ukrainę w zamian za…

„Chcę dogadać się z Rosją i myślę, że tak się stanie. Chcę dogadać się z Chinami i myślę, że tak się stanie. (…) Będziemy mieć dobre stosunki z Rosją i Chinami, bardzo ważne jest, aby tak było. To potężne kraje i również my jesteśmy bardzo potężnym krajem”

– powiedział prezydent USA.

To nie koniec zapowiedzi Donalda Trumpa. We wtorek amerykański przywódca zapowiedział, że będzie starał się o reelekcję. Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych odbędą się w przyszłym roku.

Komentarze

Zobacz także

W listopadzie Szydło "wyleci" a premierem zostanie… Kaczyński?

Redakcja malydziennik

Polskę trzeba promować „żywotami świętych”… ignorując pohukiwania lewaków!

Redakcja malydziennik

Co oni mają w głowie?! Komorowski jest za zbiorową mogiłą poległych pod Smoleńskiem!

Redakcja malydziennik
Ładuję....