Trump musi być wściekły: sąd nie zgadza się, na zakaz służby osób transpłciowych w armii. USA zapłaci miliony za zmianę płci swoich żołnierzy

Public Domain
Donald Trump zapowiedział, że osoby transpłciowe nie będą mogły służyć w armii. Sąd zabronił uznał jednak, że Donald Trump nie może wprowadzić takiego ograniczenia.
"Po konsultacjach z moimi Generałami i specjalistami wojskowymi, proszę być poinformowanymi, że Rząd Stanów Zjednoczonych nie zaakceptuje i nie pozwoli osobom Transseksualnym służyć w żadnej jednostce Armii USA" - zmieścił w tweecie prezydent USA ogłaszając zmianę. Dodał także, że oznaczałoby to ogromne koszty medyczne i niepotrzebne przerwy w pracy żołnierzy.

 

Według szacunków, terapia zmiany płci u żołnierza kosztowałby rocznie 8.000.000$.

 

W zeszłym roku jednak Pentagon zezwolił osobom transpłciowym służyć w wojsku. W tej chwili US Army ma w swoich szeregach 250 transpłciowych żołnierzy. Od października otrzymują oni opieką zdrowotną i mają możliwość formalnego rozpoczęcia tożsamości płciowej w systemie osobowym Pentagonu.

 

Były sekretarz obrony Ash Carter zlecił jednak to opracowanie do 1 czerwca polityki pozwalającej przyjmowanie do armii osób identyfikujących się jako transpłciowe tylko pod warunkiem, jeśli spełnią standardy fizyczne i medyczne, a także warunek o stabilności identyfikacji swojej własnej płci przez okres 18 miesięcy.Autor: zk

Źródło: metro.co.uk

20:55 30 października 2017Video
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie