POLITYKA

Trump i Putin wydali wspólne oświadczenie! Chodzi o WOJNĘ.

75. rocznica spotkania wojsk amerykańskich i Armii Czerwonej nad rzeką Łabą. Był to symboliczny gest kończący II wojnę światową.

 Donald Trump i Władimir Putin wydali wspólne oświadczenie. Jak napisały głowy największych mocarstw konieczne jest przezwyciężenie podziałów aby zyskać nadrzędne dobro.

Donald Trump i Władimir Putin mówili o historycznym spotkaniu amerykańskich i sowieckich żołnierzy na zniszczonym moście nad Łabą w kwietniu  1945 roku.


Wydarzenie to zwiastowało zdecydowane zwycięstwo nad nazistowskim reżimem” – czytamy w oświadczeniu. 

Prezydenci USA i Rosji dodali, że spotkanie wojsk nad rzeką Łabą było punktem kulminacyjnym starań bardzo wielu narodów i krajów.

„Ta wspólna walka wymagała ogromnych poświęceń milionów żołnierzy, marynarzy i obywateli na wielu frontach wojny” – napisali. 

Według prezydentów duch spotkania wojsk nad Łabą do dziś pokazuje jak„przezwyciężać rozbieżności, budować zaufanie i współpracować dla nadrzędnego celu”.

Donald Trump i Władimir Putin oddali także hołd wszystkim, którzy polegli walcząc z faszyzmem.

-Ich heroiczne osiągnięcie nigdy nie zostanie zapomniane” – czytamy w oświadczeniu prezydentów Stanów Zjednoczonych i Rosji

-Wspólne oświadczenie pojawiło się w czasie napiętych stosunków między Waszyngtonem a Moskwą. Chociaż sam Trump wydaje się być przychylny Putinowi, kongres USA i przedstawiciele wywiadu wielokrotnie krytykowali rosyjski rząd za domniemaną ingerencję w amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 roku – czytamy w  „Wall Street Journal”. Stany Zjednoczone i Rosja nie zgadzają się w kwestii interwencji zbrojnej na terenie Syrii oraz w temacie kontroli zbrojeń.

 

 

 

 

Komentarze

Zobacz także

Niemcy zaakceptują aneksję Krymu? Zobacz, co powiedział szef MSZ

Redakcja malydziennik

Brytyjska prasa pozytywnie o Polsce. Dziś historyczna wizyta premier Szydło w Londynie

Redakcja malydziennik

Nareszcie niemiecka policja bierze się za islamskich duchownych!

Redakcja malydziennik
Ładuję....