POLITYKA

Trump dogada się z Putinem? Ma mu sprzedać Ukrainę w zamian za…

Stephen Blank, ekspert think tanku American Foreign Policy Council z Waszyngtonu ostrzega, że Donald Trump jest namawiany przez Moskwę do zawarcia ugody. W zamian za swobodę działań na Ukrainie Putin ma mu proponować nie mieszkanie się w sprawy USA związane z obaleniem reżimu w Wenezueli.

Ostatnie wydarzenia mogą świadczyć o tym, że obie strony są żywo zainteresowane zawarciem tej ugody. Z informacji przekazanych na Twitterze przez samego Trumpa rosyjscy doradcy opuścili niedawno Wenezuelę. Putin odmówił natomiast sprzedaży rakiet skonfliktowanemu ze Stanami Zjednoczonymi Iranowi.

Czytaj także: To dzieje się w cywilizowanych krajach. Na ulicy mijasz NIEWOLNIKÓW i nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy

Pełna realizacja tej umowy może być jednak utrudniona ze względu na ustawę przedłożoną w Kongresie USA. Projekt przygotowany przez Izbę Reprezentantów ma gwarantować wsparcie Ukrainie w obronie jej suwerenności i integralności terytorialnej.

Chociaż ugoda na linii Waszyngton-Moskwa jest nieformalna, przyjęcie ustawy przez Kongres będzie godzić w interesy Rosji. W przypadku kolejnych aneksji ze strony Putina, USA będą musiały powiem interweniować.

Bez wątpienia przed światowymi liderami pojawiło się teraz bardzo ważne zadanie. Wszak pamiętamy dobrze z historii, jak skończyła się pobłażliwość Zachodu wobec jednego z państw o ekspansywnych ambicjach. W celu zachowania międzynarodowej równowagi sił nie może być teraz chwili na jakiekolwiek wahania i politykę ustępstw.

Komentarze

Zobacz także

Oto jakie chamy są fanami KODu. Profesor do szefowej "Wiadomości": I czego się cieszysz, głupia ci…?

Redakcja malydziennik

Dziś Dzień Flagi! obacz jak powinieneś się obchodzić z flagą polską. Inaczej będzie kara!

Poznaj wstrząsającą relację ojca, który porwał ze szpitala własne dziecko! Sąd odebrał już prawa rodzicielskie, na ich tropie jest policja, ale…

Redakcja malydziennik
Ładuję....