RELIGIA

TRIUMF ORTODOKSJI!!! Ksiądz suspendowany za odmowę udzielania Komunii rozwodnikom przywrócony do posługi! A i biskup wrócił do ortodoksji!

To niewątpliwie wielki triumf prawdy. Kolumbijski kapłan suspendowany przez swojego biskupa za odmowę udzielania Komunii rozwodnikom w ponownych związkach został przywrócony do posługi. A wiele wskazuje na to, że jego biskup także zmienił poglądy w tej kluczowej sprawie.

Kilkanaście dni temu informowaliśmy o tym, że ks. Luis Carlos Uribe Medina został suspendowany za wygłoszenie kazania,. w którym podkreślał, że „nie udzieli komunii cudzołożnikom, nawet jeśli będzie mu to nakazywał papież Franciszek”. Miejscowy biskup Rigoberto Corredor Bermúdez zareagował na to kazanie błyskawicznie i suspendował kapłana za „publiczne i prywatne odrzucanie doktrynalnego i duszpasterskiego nauczania Papieża Franciszka dotyczącego małżeństwa i Eucharystii”. 

 

Jednak po „braterskiej rozmowie” i spotkaniu kapłan został przywrócony do swoich kapłańskich powinności, z dniem 31 stycznia 2017 roku. Kapłan podkreślił, że pozostaje w pełnej jedności z biskupem i papieżem Franciszkiem i zachowuje pełne posłuszeństwo Tradycji Kościoła. On zatem poglądów nie zmienił. Wiele wskazuje natomiast na to, że jego biskup – tak przynajmniej twierdzą dziennikarze portalu Secretum Meum Mihi – odrzucił liberalną interpretację „Amoris laetitia” i uznał za dopuszczalne interpretowanie jej w duchu całej, niepodzielonej Tradycji Kościoła. 

 

Jak donoszą kolumbijskie media biskup miał, po rozmowie z kapłanem, a także poważnym przemyśleniu sprawy, zakazać udzielania komunii świętej osobom rozwiedzionym w ponownych związkach, o ile nie żyją one we wstrzemięźliwości. Na razie nie ma jednak na to oficjalnych dowodów. Nie istnieje żaden dokument, który potwierdzałby taką zmianę.

Źródło: OnePeterFive/LifeSiteNews

Komentarze

Zobacz także

Żegnaj „Humanae vitae”! Doktryna się nie zmienia, ale my się zmieniamy. Absurd? No pewnie, ale tak włoskie media kościelne uzasadniają odrzucenie nauczania Kościoła

Redakcja malydziennik

Nie wierzysz w piekło? ZOBACZ gdzie możesz … trafić!

Redakcja malydziennik

Francuzi mogą tylko się opamiętać: in-vitro będzie dostępne dla samotnych i lesbijek. "To świadoma eliminacja ojcostwa w społeczeństwie"

Redakcja malydziennik
Ładuję....