Totalny monopol Prawa i Sprawiedliwości na władzę! Takie poparcie miała chyba tylko Platforma w wymyślonych badaniach

telewizjarepublika.pl
Szklany sufit dla PiS-u prawdopodobnie nie istnieje. Co prawda do osiąganych w prezydenckich sondażach wynikach Bronisława Komorowskiego można tylko marzyć, ale za to porównując najlepsze notowania Platformy na przestrzeni ostatnich lat – PiS jest bezkonkurencyjny.
Ostatni wysoki wynik zanotowany przez Platformę to średnio 38,2% w marcu 2015 roku. Potem było tylko gorzej. Wówczas PiS deptał rządzącej partii po piętach i w końcu wygrał wybory. Tym razem partia Jarosława Kaczyńskiego ma wynik jeszcze lepszy i jeszcze mniej konkurencji.

 

Jak wykazuje sondaż przeprowadzony przez instytut Badań Pollster dla „Super Expressu” i se.pl, PiS nie tylko nie miałby jakichkolwiek problemów z ponownym zwycięstwem w wyborach, ale kompletnie zdominowałby polską scenę polityczną.

 

Do Sejmu trafiłoby Prawo i Sprawiedliwość (47%), Platforma Obywatelska (17%), a podium zamknęłoby Kukiz’15 (10%). W parlamencie zasiedliby jeszcze posłowie .Nowoczesnej (9%) oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej (5%) i Polskie Stronnictwo Ludowe (5%).

 

Tak szeroka reprezentacja partyjna nie pozwoliłaby PiS-owi zdobyć jednak większości konstytucyjnej, ale zwykłą – jak najbardziej. Notowania partii rządzącej rosną jednak systematycznie od marca tego roku – kto wie, z jakim wynikiem będzie on zakończony.

 

Badanie przeprowadzono już po zmianie Ryś-Lubanuer na fotelu lidera .Nowoczesnej, a w trakcie procedowania poprawek PiS do ustaw prezydenckich o Sądzie Najwyższym. W lasce marszałkowskiej złożono także wniosek o wotum nieufności do rządu.Autor: mm

Źródło: wprost.pl/ ewybory.eu

18:19 29 listopada 2017Video
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie