„To wypełnienie biblijnych proroctw”. Oto jest prawdziwy powód kontrowersyjnej decyzji

The Gospel Herald
To polityczne wydarzenie, zdaniem wielu ewangelikalnych pastorów, jest dowodem na to, że na naszych oczach wypełniają się biblijne proroctwa.
W ten sposób o uznaniu przez Stany Zjednoczone Jerozolimy za stolicę Izraela, mówi pastor Greg Laurie z Harvest Christian Fellowship. Protestancki kaznodzieja wyraża wdzięczność Donaldowi Trumpowi za jego decyzję.

 

Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Jak przypomina pastor:

 

„Jerozolima jest geograficznym centrum świata”

 

„Jerozolima jest duchowym centrum zbawienia świata”

 

„Jest stolicą Izraela za czasów króla Dawida. Syn Dawida Salomon wybudował tam pierwszą świątynię, i chwała Boża osiadła na niej”

 

„Jezus nauczał, został ukrzyżowany i zmartwychwstał w Jerozolimie”

 

„Powstanie państwa Izrael 14 maja 1948 roku było współczesnym cudem. Dla chrześcijan to dzień wypełnienia proroctw. Nigdy, poza Izraelem, żaden naród nie zachował tożsamości narodowej w rozproszeniu przez setki lat”

 

„Nawet Bóg używa Jerozolimy jako obrazu tego, co zobaczymy w „Nowym Jeruzalem”, w Niebie”

 

I właśnie z tych powodów, podkreśla Laurie, „stajemy po stronie narodu żydowskiego i państwa Izrael”. „Błogosławimy i dziękujemy Bogu za nich” - podkreślał pastor. - Jerozolima jest ich wieczną stolicą - zaznaczył. I dodał, że właśnie dlatego jest wdzięczny administracji USA za uznanie Jerozolimy za stolicę Izraela.

 

Cała ta argumentacja może nam się wydawać absurdalna, możemy ją uważać za nadużywanie religii dla celów politycznych, ale warto mieć świadomość, że dla wielu Amerykanów są to mocne argumenty na rzecz działań wobec Izraela. Ewangelikalni konserwatywni chrześcijanie, aktywni politycznie, myślą dokładnie w taki sposób. A do tego, analogiczne, także religijne argumenty, stosują przeciw takiej decyzji muzułmanie. Gdy myślimy i Jerozolimie nie można o niej myśleć poza kontekstem religijnym. To miasto nie jest zwykłym miastem, a spór o nie ma zawsze - nawet gdy spierają się ludzie niewierzący - charakter religijny.

 

Tomasz P. TerlilkowskiAutor: Tomasz P. Terlikowski

Źródło: ChristianPost.com/Mały Dziennik

18:55 7 grudnia 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie