CYWILIZACJA

To się musiało tak skończyć! Szkoły idą na wojnę ze…

Jean-Michel Blanquer, francuski minister edukacji, ogłosił, że od września 2018 roku zakazane będzie używanie telefonów komórkowych w szkołach – informuje portal rp.pl.

Telefony już teraz są zakazane w salach lekcyjnych. Od września ich posiadanie i używanie będzie jednak zabronione także poza lekcjami – na przerwach czy w czasie lunchów. „W dzisiejszych czasach dzieci już nie bawią się w czasie przerw – siedzą po prostu ze smartfonami, co z edukacyjnego punktu widzenia stanowi problem” – ocenił Blanquer.

 

Według niektórych sugestii szkoły będą musiały zapewnić szafki, do których uczniowie będą chowali swoje telefony przed lekcjami. Nauczyciele obawiają się zaś, że będą obligowani do przeszukiwania swoich podopiecznych, w celu upewnienia się, czy uczniowie nie łamią zakazu.

 

Dla ministra edukacji temat telefonów komórkowych i tabletów jest "kwestią zdrowia publicznego". – To ważne, by dzieci poniżej siódmego roku życia nie siedziały przed ekranami – powiedział. Jego zdaniem zakaz używania smartfonów byłby również krokiem w celu ograniczenia cyberprzemocy.

 

Zakaz ma obowiązywać w szkołach podstawowych i gimnazjalnych (dla uczniów w wieku od 11 do 15 lat), ale telefony byłyby dozwolone w szkołach średnich.

 

Źródło: rp.pl

Komentarze

Zobacz także

Tak bardzo pragnęła dziecka, że nie zrażała się kolejnymi poronieniami. A było ich tyle, że niejedna kobieta dałaby sobie spokój

Redakcja malydziennik

Przeciw bratobójczym wojnom, czyli jak skutecznie walczyć z aborcją

Redakcja malydziennik

Kolejna śmierć dzieci w nagrzanym aucie. Dlaczego rodzice są aż tak bezmyślni?

Redakcja malydziennik
Ładuję....