To są ataki demoniczne! To nie jest walka tylko fizyczna. Biskup MOCNO o walce z…

Fot. Church in Aid
Ataki Boko Haram mają charakter demoniczny, a walka z tą organizacją ma także charakter duchowy. Tak mocną opinię sformułował biskup Oliver Dashe Doeme z nigeryjskiej diecezji Maiduguri.
- Walka przeciwko Boko Haram nie powinna być ograniczana tylko do rzeczywistości fizycznej, ale potrzebuje także oparcia w rzeczywistości duchowej, bowiem ataki tej organizacji mają charakter demoniczny - podkreślił katolicki hierarcha.

 

I nie są to słowa przesadzone. Europejczycy niewiele wiedzą o działalności Boko Haram, ale jest to najbardziej okrutna organizacja islamistyczna na świecie. W swoich zamachach posługuje się ona nawet dziećmi, porwane kobiety są przez terrorystów gwałcone i przetrzymywane w obozach, a dzieci szkolone na zabójców. Mężczyzn morduje się od razu. I to niezależnie od wyznania.

 

Na skutek działań Boko Haram zginęło przynajmniej sto tysięcy osób, a ponad dwa miliony musiało uciekać z dotychczasowych miejsc zamieszkania. Przynajmniej 52 tysiące dzieci zostało sierotami, a 55 tysięcy kobiet wdowami. 

 

Biskup Oliver Dashe Doeme przypomina także, że wśród ofiar, porwanych albo zamordowanych są także dziesiątki sióstr zakonnych i kapłanów, a także świeckich katolików. Boko Haram niszczy także świątynie katolickie i prowadzi brutalną akcję dechrystianizacyjną.

 

Tomasz P. TerlikowskiAutor: Tomasz P. Terlikowski

Źródło: CatholicHerald.co.uk/MalyDziennik.pl

21:22 14 kwietnia 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie