POLITYKA

«To psucie debaty publicznej» – SDP bardzo mocno o usunięciu dziennikarza po wywiadzie z premier

Blisko tydzień temu w Polskim Radiu wywiad z Beatą Szydło przeprowadził Wojciech Dąbrowski. Jeszcze tego samego dnia wysłano go na urlop. Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich zażądało wyjaśnień.

W piątkowym wywiadzie w Sygnałach Dnia radiowej Jedynki gościem była premier Beata Szydło. Wywiad z nią przeprowadził Wojciech Dąbrowski. Wieczorem jednak został wezwany przez przełożonych i wysłany na przymusowy urlop. W rozmowie z onet.pl Dąbrowski potwierdził, że więże wywiad z premier z przymusowym urlop. Ponadto dodał, że według zapowiedzi szefostwa nie powróci już do radia.

 

Powodem rozczarowania przełożonych było zapytanie Beaty Szydło o fakt pozostawania w cieniu. Taką formę nacisku na dziennikarzy skrytykowało Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. W opublikowanym na stronie oświadczeniu domagają się wyjaśnień.

 

"Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP apeluje do kierownictwa Polskiego Radia o wyjaśnienie i polubowne zakończenie sprawy red.Wojciecha Dąbrowskiego skierowanego na urlop po przeprowadzeniu wywiadu z premier Beatą Szydło. Wywieranie nacisków na dziennikarzy oraz na redaktorów decydujących o kształcie audycji, grożenie im zwolnieniem lub odsunięciem od pracy na antenie, zagraża wolności słowa i psuje debatę publiczną w Polsce" – czytamy na stronie SDP.

 

Polskie Radio nie wydało jeszcze oświadczenia w sprawie Wojciecha Dąbrowskiego.

Źródło: onet.pl/ SDP

Komentarze

Zobacz także

Czytasz książki? Jesteś za PiS-em! Wyborcza podaje, że 6 lektur rocznie "jest przytłaczające"

W sprawę noworodka z Biłgoraja włącza się Ministerstwo Sprawiedliwości. "Rodzice mogą mieć wiele racji"

Redakcja malydziennik

PiS POLUJE na posłów opozycji? Partia rządząca chce…

Ładuję....