To przechodzi ludzkie pojęcie. Biskup nazwał homoseksualizm „darem od Boga”

Darem od Boga nazwał brazylijski biskup Antônio Carlos Cruz Santos homoseksualizm.
- Jeśli to nie jest wybór, jeśli to nie jest choroba, to z perspektywy wiary może to być jedynie dar - mówił biskup podczas kazania. I dodawał, że może to właśnie nasze uprzedzenia nie pozwalają nam dostrzegać owego daru.

 

- Ewangelia jest par excellenca ewangelią włączania - mówił biskup. - Ewangelia mówi o wąskich drzwiach, ale są to zawsze drzwi otwarte - mówił i przekonywał, że homoseksualista może żyć rozpustnie albo nie, i że to samo dotyczy każdej orientacji.

 

Reakcja na to kazanie najwyraźniej skłoniła jednak biskupa do częściowego wycofania się z jawnie heretyckich słów. Tydzień później biskup podkreślał w oświadczeniu, że pozostaje wierny nauczaniu Kościoła na temat homoseksualizmu, aktów homoseksualnych, a kazanie było skutkiem przeczytania statystyk o samobójstwach wśród homoseksualistów. - Chciałem ratować życie przezwyciężając przesądy, które skłaniają do jego odbierania - mówił.

 

Pytanie tylko, czy powinno się to robić fałszując doktrynę Kościoła i odbierając ludziom prawdziwe nauczanie Jezusa Chrystusa na temat homoseksualizmu? Takie ratowanie ich życia może skazywać na wieczne potępienie.Autor: Tomasz P. Terlikowski

Źródło: Cruxnow.com/MalyDziennik.pl

9:24 10 sierpnia 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie