POLITYKA

To policyjny stażysta zastrzelił terrorystę z Berlina. Gratuluje mu premier Włoch!

Premier Włoch Paolo Gentiloni oświadczył w piątek, że wydarzenia pod Mediolanem, gdzie policja zastrzeliła oddającego do niej strzały sprawcę zamachu w Berlinie Anisa Amriego, dowodzą wielkiego zaangażowania włoskich sił na rzecz bezpieczeństwa w kraju.

Podczas spotkania z dziennikarzami szef rządu powiedział, że konieczne jest wzmocnienie współpracy w wymiarze międzynarodowym.

 

Gentiloni podziękował za operację w Sesto San Giovanni wszystkim siłom porządkowym – policji, karabinierom, wojsku i wywiadowi. Szczególne słowa wdzięczności skierował do dwóch policjantów, którzy w piątek nad ranem zatrzymali do kontroli podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Premier podkreślił, że funkcjonariusz, który oddał strzał do Anisa Amriego, jest na stażu. Obaj policjanci "pokazali odwagę i wielkie zdolności zawodowe" – mówił.

 

"Zachowywany jest najwyższy stopień czujności, zagrożeń nie można lekceważyć, ale to, co stało się w nocy, pokazuje obywatelom, że państwo jest obecne" – oznajmił Paolo Gentiloni.

 

Poinformował, że o operacji w Lombardii zawiadomił kanclerz Niemiec Angelę Merkel.(PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Lekarzy można zatrzymać w Polsce! Jest na to sposób!

Redakcja malydziennik

Policja ujawnia: To miała być marihuana z TURBODOŁADOWANIEM!

Redakcja malydziennik

A ja przepraszam za Jedwabne i jestem dumny z Ulmów!

Ładuję....