To podstawowy obowiązek katolika… TEN biskup nie pozostawia wątpliwości

Flickr/Mazur
Katolicy nie mogą mówić, że naprawdę wierzą i nie popierać nauczania Kościoła w sprawie aborcji - podkreśla biskup Michael Campbell z Lancaster.
Zdaniem biskupa obrona życia jest kwestią dla katolików fundamentalną, o czym przypomina - cytowany przez biskupa papież Franciszek - „jesteśmy powołani, by bronić i być strażnikami życia ludzkiego, szczególnie w łonach matek, w niemowlęctwie, starość, a także fizycznej i psychicznej niepełnosprawności”.

 

Niestety, co podkreślał biskup, ceną dopuszczenia do brytyjskiego mainstreamu jest to, że choć katolicy zachowują własny brand i plemienną lojalność, to jednocześnie w przestrzeni publicznej żyją mieszanką nostalgii i ogólnej dobrej woli. Prawdziwy katolicy powinni zaś „uświęcać i uczłowieczać” kraj.

 

W 50.rocznicę legalizacji aborcji, dodawał biskup, katolicy muszą pamiętać, że sprzeciw wobec aborcji jest integralną częścią wiary. „Nie ma innej drogi. To jest kwestia fundamentalna dla każdego społeczeństwa, bowiem dotyczy najbardziej fundamentalnego prawa człowieka, czyli prawa do życia” - zaznaczał biskup.Autor: TPT

Źródło: CatholicHerald.co.uk

17:44 17 października 2017Video
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie