To on odpowiada za masakrę w kościele w Teksasie, w tym śmierć dzieci

Twitter/Daily Mail
Zamachowiec odpowiedzialny za przeprowadzenie ataku na uczestników nabożeństwa zgromadzonych w kościele w Sutherland Springs to 26-letni Devin Patrick Kelley, były żołnierz i nauczyciel studium biblijnego - poinformowała policji ze stanu Teksas.
Zamachowiec był żonaty. Mieszkał na przedmieściach San Antonio, w New Braunfels. W latach 2009-2013 służył w amerykańskiej armii. Po zwolnieniu ze służby prowadził lekcje studium biblijnego w wakacyjnej szkółce w Kingsville (Teksas).

 

Do kościoła wtargnął w pełnym wyposażeniu bojowym. Albert Gamez Jr z lokalnej policji poinformował amerykańską telewizję CBS o szacowanej liczbie ofiar. - Szczegóły nie są jeszcze do końca jasne, ale z tego co wiem zginęło ok. 27 ludzi, a ponad 20 czy 25 jest rannych - powiedział Gamez.

 

David Keen, lokalny policjant potwierdził, że wśród ofiar są dzieci, m. in. 14-letnia córka pastora. Napastnik zginął po krótkim pościgu. Nie jest jasne, czy został zastrzelony przez policjantów, czy popełnił samobójstwo. 

 

Kondolencja za pośrednictwem Twittera złożył też prezydenta USA Donald Trump, który znajduje się w podróży po krajach Dalekiego Wschodu. "Niech Bóg będzie z mieszkańcami Sutherland Springs w Teksasie. FBI i policja są na miejscu. Śledzę sytuację z Japonii" - napisał Donald Trump.

 
 


Autor: gm

Źródło: wp.pl, "Daily Mail"

7:24 6 listopada 2017Video
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie