To ON będzie nowym POTĘŻNYM patronem Europy? Chce tego kardynał Dziwisz!

Wikipedia/ maciek.malec
"Dziś, gdy Stary Kontynent przeżywa potężny kryzys (...), rodzi się potrzeba rozszerzenia tego grona" - mówił kardynał Stanisław Dziwisz na temat patronów Europy.
Wieloletni arcybiskup krakowski jasno podkreślił w piątek, że Europa potrzebuje nowego patrona. Wszystko z powodu nieustającego kryzysu wartości: "dziś, gdy Stary Kontynet przeżywa potężny kryzys aksjologiczny i staje przed nowymi, dotąd nieznanymi, wyzwaniami, rodzi się potrzeba rozszerzenia tego grona" - mówił kard. Dziwisz.

 

Nowym patronem powinien być św. Jan Paweł II, którego kard. Dziwisz był osobistym sekretarzem papieża przez cały jego pontyfikat. Propozycję ogłoszenia nowego patrona wysunął w Częstochowie w trakcie kongresu "Europa Christi". Przypomniał, że to Jan Paweł II uzupełnił skład patronów Europy o świętych Cyryla i Metodego, Katarzynę ze Sieny, Brygidę Szwedzką i Edytę Stein. Wcześniej za patrona Europy Paweł VI uznał św. Benedykta z Nursji.

 

W uzasadnieniu dla postulatu kard. Dziwisz podkreślił, że to Jan Paweł II stał na straży wartości, które stanowią podwalinę dla cywilizacji europejskiej, do tej pory widoczny jest jego wkład w upadek komunizmu i zjednoczenie Europy. Teraz ruch należy do Franciszka - to papież może ogłosić danego świętego patronem Europy.Autor: la

Źródło: wp.pl

16:40 21 października 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie