To nie żaden fejk, LGBT jest okej, czyli co ksiądz Adam Boniecki robi na tym zdjęciu

facebook /FLGBTichtios
Ksiądz Adam Boniecki znany jest z szokujących akcji. Tym razem zdecydował się poprzeć organizację promującą ruch LGBT.
Zdjęcie nie potrzebuje właściwie komentarza, bo ks. Boniecki pozwala sobie na wiele zachowań dalekich od ortodoksji. Fotografowanie się z kciukiem z napisem LGBT to kolejne z nich. Tak jest, zobaczymy, jaka będzie reakcje jego przełożonych.

 

Na zdjęciu pochylony ks. Adam Boniecki podtrzymuje plakietkę z „lajkiem” z napisem LGBT i własnym podpisem. Jest to jeden z plakatów akcji prowadzonej przez organizację „Forum LGBT”. Polega ona na wrzuceniu zdjęcia na profil organizacji z rzeczonym kciukiem. Nazwa akcji to „Lubię środowisko LGBTi!”.

 

Jak wyjaśniono na stronie, LGBTi, czyli Lesbijki Geje Biseksualni Transseksualni i Interseksualni (Interseksualni czyli np. hermafrodyci i inne osoby które nie identyfikują się jako LGBT). Forum na zdjęciu w tle posługuje się różową kotwicą Polski Walczącej z zamkniętymi ramionami litery W. Kolejnym symbolem jest tęcza wykonana prawdopodobnie w nowym Paint’cie z cytatem z Księgi Rodzaju 9, 17 odnoszącym się do tęczy jako znaku przymierza między Bogiem a ludźmi. Po wieczne czasy.

 

Organizacja powstała w 2014 roku i jej celem jest „działanie na rzecz środowiska LGBT i I oraz zmiana nastawienia Kościołów chrześcijańskich do tego środowiska”. Zapewne nikogo nie zdziwi, że powstała ona w Słupsku, ale jeszcze przed czasami rządów Roberta Biedronia. FLGBT jest także właścicielem zamkniętej grupy dyskusyjnej na Facebooku – „GEJestOKej® exclusive club”.

 

Tyle o organizacji. Ks. Adam Boniecki natomiast jest marianinem, przez lata naczelnym Tygodnika Powszechnego, a teraz znanym księdzem wspierającym totalną opozycję. Wielokrotnie upominany przez przełożonych, ostatnio 9 listopada 2017 r., gdzie generał marianów „udzielił mu upomnienia, wzywając raz jeszcze do bezwzględnego zachowania przewidzianych przez prawo norm regulujących udział i zaangażowanie duchownych w świecie mediów”.

 

Najwyraźniej upomnienie nie poskutkowało. Autor: MM

Źródło: MalyDziennik.pl

16:55 17 listopada 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie