CYWILIZACJA

To najbardziej przerażająca forma handlu ludźmi. ZOBACZ, ile kosztuje kosztuje człowiek z bijącym sercem

2 miliony dolarów – tyle kosztują wszystkie ludzkie organy – pod jednym warunkiem – że pobierze się z je z ciała, jak jeszcze bije serce.

Handel organami – zazwyczaj nielegalny – przez wielu jest uważany za najbardziej przerażającą formę handlu ludźmi. Co roku na całym świecie przeprowadza się ponad 10 000 nielegalnych transplantacji, z czego trzy czwarte stanowią przeszczepy nerek.

 

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że co roku na świecie dokonuje się ponad 10 000 nielegalnych transplantacji. W wyniku zdrowotnych komplikacji u dawców lub biorców wiele z nich zostaje zidentyfikowanych przez służby medyczne, choć są i takie, które umykają czujnemu oku prawa.

 

"Ponad sto krajów podpisało w 2008 rok deklarację stambulską, która potępia handel organami ludzkimi. Analizując dostarczone do WHO dane stwierdzono, że w 2010 r. w 95 krajach przeprowadzono 106 879 transplantacji (legalnych i nielegalnych). Spośród nich aż 73 179 było przeszczepami nerek. Prawdopodobnie co dziesiąta operacja była przeprowadzona niezgodnie z prawem" – podaje portal interia.pl.

Źródło: se.pl

Komentarze

Zobacz także

Ludzie uwięzieni w PŁONĄCYM autokarze! 45 osób zostało…

Dramat w Niemczech! Są ofiary w ludziach. Czy to zamach?

Redakcja malydziennik

Szatan wygrał. Niemcy zalegalizowały "małżeństwa homoseksualne"!

Redakcja malydziennik
Ładuję....