POLITYKA RELIGIA RODZINA

To już przesada! Aktywiści LGBT sprofanowali wizerunek MATKI BOŻEJ!

lgbt

W ostatnich dniach wiele kontrowersji wzbudziła zorganizowana w Gdańsku manifestacja ruchu LGBT. Podczas marszu miały miejsce zachowania obrażające uczucia religijne i znieważające obiekty kultu, a także godzące w moralność publiczną. 

Demonstracja odbywała się ponadto w czasie ciszy wyborczej przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, a udział wzięły w niej kandydatki Koalicji Europejskiej i Wiosny. Instytut Ordo Iuris przygotował analizę na ten temat.

Czytaj także: Zabawki dla dzieci w służbie LGBTQ! Barbie popiera małżeństwa jednopłciowe!

W czasie manifestacji doszło do sprofanowania obrazu Matki Bożej Częstochowskiej poprzez zestawienie go z logotypem ruchu LGBT. To kolejny tego typu akt jakiego w ostatnich tygodniach dopuściły się osoby identyfikujące się z tym ruchem. Podczas marszu w obsceniczny sposób sparodiowano również katolicką procesję. Takie zachowania stanowią przestępstwo obrazy uczuć religijnych z art. 196 Kodeksu karnego. Godzą także w moralność publiczną.

Demonstracja budzi też wątpliwości związane z terminem w jakim została zorganizowana. Tego dnia obowiązywała bowiem cisza wyborcza. Marsz odwoływał się natomiast do politycznych haseł ruchu LGBT i stanowił formę agitacji ideologicznej. Te postulaty w czasie kampanii wyborczej były wielokrotnie propagowane przez startujące w wyborach komitety. Co więcej, w manifestacji wzięły udział kandydatki do Parlamentu Europejskiego z ramienia Koalicji Europejskiej i Wiosny.

„Podczas manifestacji doszło do wielu przypadków łamania prawa. Uzasadnione wątpliwości budzi udział osób ubiegających się o mandaty do Parlamentu Europejskiego w politycznej demonstracji odbywającej się w czasie ciszy wyborczej. W przypadku zdarzeń takich jak te, które miały miejsce w Gdańsku, odpowiednie władze powinny brać pod uwagę możliwość rozwiązania zgromadzenia” – skomentował Konrad Dyda, ekspert Centrum Analiz Ordo Iuris.

Analizę Instytutu Ordo Iuris można przeczytać TUTAJ.

Źródło: Instytut Ordo Iuris (informacja prasowa)

Komentarze

Zobacz także

Dokąd zmierzasz, polityko? Była żona posła chce ustawą nauczyć parlamentarzystów moralności

Redakcja malydziennik

Min. Błaszczak domaga się wyjaśnień ws. wizyty policji w biurze posła Liroya-Marca

Redakcja malydziennik

Administracja Trumpa nie składa broni. Będzie nowy dekret ws. imigrantów!

Redakcja malydziennik
Ładuję....