CYWILIZACJA

To już absurd! Koniec z podziałem toalet na damskie i męskie, bo…

Toalety w rządowych budynkach w Niemczech powinny być koedukacyjne. Podział na damskie i męskie dyskryminuje osoby transseksualne – uważa Dirk Behrendt, odpowiadający w niemieckim Senacie za sprawiedliwość i prawa konsumenta.

– Takie koedukacyjne toalety mają na celu zmniejszenie dyskryminacji osób transpłciowych i interseksualnych oraz uniknięcie "wojny kulturowej", jaka ma miejsce np. w Stanach Zjednoczonych – wyjaśniał Behrendt w Tagesspiegel.

 

Minister nawiązywał do słynnej "ustawy łazienkowej" ("bathroom bill") – przepisów wprowadzonych w Karolinie Północnej, porządkujących dostęp do publicznych toalet. Zakładają one, że ludzie mają prawo używać łazienki korespondującej z ich płcią zaznaczoną w akcie urodzenia. Ustawa ta została najpierw uchwalona, po czym uchylona w marcu.

Prawo zostało zakwestionowane przez organizacje LGBT oraz niektóre firmy, jak np. Deutsche Bank. Niemiecka firma poinformowała, że zamraża swoje plany ekspansji w tym amerykańskim stanie.

 

– W pociągach czy samolotach toalety nie są podzielone na różne płcie i nikomu to nie przeszkadza – powiedział Behrendt.

 

Zgodnie z audytem, koszt przekształcenia każdej łazienki w koedukacyjną to "maksymalnie 500 euro", a w wielu przypadkach renowacja polegałaby po prostu na zmianie znaczka na drzwiach. Niektóre publiczne łazienki już zostały przekształcone, jak w biurze Dirka Behrendta.

 

Źródło: rp.pl

Komentarze

Zobacz także

Po fali hejtu ujawniła prawdę! To nie operacje plastyczne upodobniły ją do Angeliny Jolie, a …

Adam Gaafar

To ją wykorzystano, by zalegalizować zabijanie. W efekcie zginęło ponad 60 milionów dzieci. Ona zaczęła walczyć z tym co zaczęła

Redakcja malydziennik

Wstęp tylko NAGO! Ta restauracja to marzenie ZBOCZEŃCÓW!

Redakcja malydziennik
Ładuję....