CYWILIZACJA

To jawne oszustwo! Startuje w zawodach jako kobieta, choć jeszcze niedawno był mężczyzną

Sztangista Gavin Hubbard to transeksualista posługujący się imieniem "Laurel". Na ostatnich mistrzostwach świata Międzynarodowej Federacji Podnoszenia Ciężarów w Anaheim w Kalifornii zdobył nawet medale. Tyle że rywalizował z innymi kobietami. „To jawne oszustwo, a jego zwycięstwa nie mają żadnej wartości” – piszą krytycy. I słusznie.

39-letni Hubbard to pierwszy Nowozelandczyk, który zdobył medal na mistrzostwach, a także pierwszy transseksualista, który może poszczycić się taką wygraną. Krytycy ze świata sportu nie podzielają jego radości. 

 

"Jesteśmy w sportach siłowych, które zwykle wiążą się z męskimi tendencjami … Tam, gdzie masz agresję, możesz podnosić większe ciężary" –  powiedział dyrektor zarządzający Australian Weightlifting Federation.

 

"Jeśli byłeś mężczyzną i podniosłeś pewne wagi, i nagle zmieniasz się w kobietę, to psychologicznie wiesz, że wcześniej podnosiłeś te wagi" – dodał. 

 

"Osobiście uważam, że to nie są żadne równe szanse. To mój osobisty pogląd i myślę, że jest on podzielany przez wiele osób w naszym sportowym świecie”. 

 

Po zdobyciu dwóch medali Hubbard unikał prasy i odmówił odpowiedzi na wszelkie pytania. Podczas ceremonii wręczenia nagród musiał kucać, aby odebrać medal, ponieważ był o wiele wyższy od konkurentek.

 

Użytkownicy Twittera nazwali Hubbarda "oszustem” i wyrazili opinię, że jego wygrane są bez wartości.  Inni ciężarowcy także szydzili z faktu włączenia Hubbarda do konkursu, w którym brały udział kobiety.

 

Międzynarodowa Federacja Podnoszenia Ciężarów i Międzynarodowy Komitet Olimpijski pozwalają mężczyznom konkurować z kobietami, jeśli ich poziom testosteronu jest wystarczająco niski. Gavin Hubbard zakwalifikowała się do konkursu jako kobieta, właśnie ze względu na niski poziom męskiego hormonu. 

 

Złoto na zawodach, w których brał udział transseksualista, zdobyła Sarah Elizabeth Robles ze Stanów Zjednoczonych. Jej trener powiedział, że Hubbard milczał po przegranej, prawdopodobnie dlatego, bo był "zakłopotany". "Mam nadzieję, że IOC coś z tym zrobi, ponieważ to na dłuższą metę może zaszkodzić naszemu sportowi” – dodał.

Źródło: LifeSiteNews.com

Komentarze

Zobacz także

Razem przeszli przez życie. Razem czekają na śmierć. Historia prawdziwej miłości aż po grób

OTO cała prawda o Sorosu, Rockefellerze i rządzi światowym. JEST SIĘ CZEGO BAĆ!

Polska przed sądem. Kto odpowiada za smog?

Redakcja malydziennik
Ładuję....