CYWILIZACJA

To jakiś ABSURD! Londyńskie metro zmienia sposób zwracania się do podróżnych – będzie on bardziej przychylny gejom!

Transport for London, czyli jednostka odpowiedzialna za komunikację miejską w Londynie, wprowadza zmiany dotyczące zwrotów kierowanych do pasażerów londyńskiego metra oraz innych środków komunikacji. Od teraz reklamy, bilbordy i ogłoszenia nie mogą zawierać zwrotu „panie i panowie”. Podobnie nadawane przez megafony informacje dotyczące opóźnień, czy też zmian i utrudnień w komunikacji miejskiej. Od teraz zamiast określających płeć zwrotów, muszą używać neutralnego sformułowania „Witam wszystkich!”. Według TfL ten zwrot ma zapewnić wszystkim pasażerom poczucie komfortu i akceptacji.

Zmiana zyskała pełną aprobatę burmistrza Londynu, muzułmanina Sadiqa Khan. Usatysfakcjonowana jest również grupa kampanii LGTB, Stonewall, która wyjaśnia jak istotne jest wprowadzenie zmian w sformułowaniach. „Język jest niezwykle ważny dla lesbijek, gejów, bi i osób transseksualnych, a sposób w jaki mówimy może pomóc zapewnić wszystkim poczucie wspólnoty. Cieszymy się, że ogłoszenia zawierające sformułowania neutralne płciowo będą rozpowszechniane w TfL, ponieważ da to gwarancję, że wszyscy – niezależnie od tego z czym się identyfikują, będą w tym uczestniczyć”.

 

Mark Evers dyrektor ds. Strategii w TfL pragnie, aby londyńska komunikacja miejska była dla wszystkich miejscem przyjaznym, w którym każdy będzie mógł czuć się dobrze. „Chcemy, aby wszyscy czuli się mile widziani w naszej sieci transportowej. Przyjrzymy się językowi, którego używamy w ogłoszeniach i gdziekolwiek indziej, i upewnimy się, że w pełni uwzględnia ogromną różnorodność Londynu. Transport for London służy tętniącemu życiem, zróżnicowanemu i wielokulturowemu miastu, zaś świadczenie kompleksowej usługi transportowej leży w centrum zainteresowań TfL. Jestem świadomy, że niektórzy klienci nie będą czuć się komfortowo z powodu wprowadzenia neutralnych komunikatów”.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Źródło: swiato-podglad.pl

Komentarze

Zobacz także

Przejmująca "Kolęda syryj­skich i pol­skich rodzin". KONIECZNIE POSŁUCHAJ!

Redakcja malydziennik

Żona Macrona WYMYKA się potajemnie z Pałacu Elizejskiego! W jakim celu?

Redakcja malydziennik

Polscy naukowcy wycisną miliony z … polskiego rzepaku!

Redakcja malydziennik
Ładuję....