To będzie EPICKI serial! Mamy informacje na temat adaptacji uniwersum Tolkiena na potrzeby TV!

Po długich negocjacjach odpowiedzialne podmioty dogadały się w sprawie produkcji nowego obrazu z uniwersum Śródziemia. O prawa do ekranizacji bój stoczył Netflix i Amazon Prime.
To już pewne: wkrótce będziemy mogli oglądać kolejną odsłonę przygód bohaterów Śródziemia. Nowe widowisko będzie opowiadało o wydarzeniach sprzed rozpoczęcia „Drużyny pierścienia”, czyli pierwszej części „Władcy pierścieni”.

 

Właściciele do praw już zapowiadają wiele sezonów i możliwość robienia spin-offów. Oznacza to jedno: „Władca pierścieni” na długo zagości na naszych ekranach. Ekranach oczywiście komputerów, gdyż wyścig do praw wygrała telewizji internetowa.

 

Producentem nowej adaptacji prozy JRR Tolkiena będzie Amazon Prime należąca do potentata handlu w sieci telewizja internetowa. Jej głównym konkurentem jest Netfilx. Tę batalię jednak przegrał.

 

Za Amazon Prime jest już długa droga negocjacji z pozostałymi właścicielami praw do ekranizacji Tolkiena. Nowy serial powstanie we współpracy z Warner Bros., HarperCollins, New Line Cinema i Tolkien Estate.

 

„<Władca pierścieni> to kulturowy fenomen który zawładną wyobraźnią pokoleń fanów przez literaturę i duży ekran” – powiedział Sharon Tal Yguado z Amazon. Możemy więc być pewni, że i ta firma postara się dołożyć swoje do odbioru Tolkiena w popkulturze.

 

Ekranizacja „Władcy pierścieni” powstała w latach 2001-2003 i zdobyła 17 Oscarów. Z kolei ostatnio, w latach 2012-2014 powstała filmowa adaptacja „Hobbita”. Z sugestii producentów może wynikać, że poznamy historię rozgrywającą się między tymi dwiema częściami opowiadającymi dzieje pierścienia. Istnieją także spekulacje, że zobaczymy nie tylko fantazję twórców, ale długo wyczekiwaną ekranizację „Silmarillionu”, czyli opowieści z początków istnienia wymyślonego przez Tolkiena świata, a opisywane tam przygody wymagają naprawdę wielu efektów specjalnych. Obecnie pozostaje tylko oczekiwanie.Autor: zk

Źródło: telegraph.co.uk/ spidersweb.pl

19:51 14 listopada 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie