CYWILIZACJA

Terrorysta z Berlina zaproponował ISIS zamach w Niemczech. Służby o tym wiedziały, ale…

Poszukiwany w związku z zamachem na jarmark w Berlinie Tunezyjczyk Anis Amri miał według tygodnika "Der Spiegel" oferować islamistom swoje usługi jako zamachowiec samobójca. Informacje pozyskane przez niemieckie służby nie wystarczyły do zatrzymania go.

Jak pisze w czwartek "Der Spiegel", w ramach postępowania przeciwko kilku islamskim kaznodziejom szerzącym nienawiść śledczy dotarli do nagrań z podsłuchów, z których wynikało, że Amri proponował zamach samobójczy.

 

Jego wypowiedzi były jednak tak niejasne, że nie wystarczyły jako podstawa do zatrzymania. Tunezyjczyk dowiadywał się ponadto u źródła znanego policji o możliwość załatwienia sobie broni.

 

24-letni imigrant z Tunezji poszukiwany jest listem gończym w związku z podejrzeniem o dokonanie w poniedziałek zamachu na uczestników jarmarku świątecznego w Berlinie. Zginęło wówczas 12 osób, a blisko 50 zostało rannych. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

SKANDAL! Mocne słowa Mike’a Tysona: „Polakom w Powstaniu Warszawskim stało się g*wno(…)nikt nie prześladował was…” (WIDEO)

Redakcja malydziennik

Video: Dwóch bandziorów próbowało obrabować przechodnia. Tego się nie spodziewali!

Redakcja malydziennik

Już jest! „Maluch” dla Toma Hanksa gotowy. I zachwyca

Ładuję....