POLITYKA

Ten prezydent uratuje nas przed Rosją i Niemcami! "USA nigdy nie będą wykorzystywać energii, by zmuszać was do czegokolwiek i nie pozwolą innym, aby to robili"

Na Zamku Królewskim w Warszawie rozpoczęła się Sesja Transatlantycka szczytu Trójmorza w Warszawie z udziałem prezydenta Donalda Trumpa. Na początku sesji głos zabrał prezydent Donald Trump, po nim swoje przemówienie rozpoczął prezydent Andrzej Duda.

–Dziękuje liderom obecnym na tej sali – rozpoczął swoje przemówienie prezydent USA Donald Trump. – Chciałem pogratulować państwu. Ten region jest dla mnie szczególnie istotny, ponieważ moja żona pochodzi ze Słoweni. Każe z państwa narodów ma inspirującą historię, wyszliście z poważnych opresji. Zbieramy się po to, by wprowadzić nową przyszłość, by zapewnić pełen dobrobyt i sukces, jeśli chodzi o bezpieczeństwo energetyczne – podkreślił prezydent USA. 

 

–  Stoimy u boku krajów Trójmorza. Są to piękne kraje. Chcemy rozwijać infrastrukturę i wzmocnić nasze partnerstwo gospodarcze z waszym regionem – podkreślił prezydent USA. 

 

– Inicjatywa Trójmorza może odbudować ten region, chcemy was wspierać Stany Zjednoczone nigdy nie będą wykorzystywać energii, by zmuszać was do czegokolwiek i nie pozwolą innym, aby to robili – zaznaczył Donald Trump. 

 

– To my jesteśmy tą perspektywiczną częścią europejskiego rynku, gdzie najprawdopodobniej gazu będzie trzeba coraz więcej – mówił polski prezydent. – Cieszę się, że dziś o tym rozmawiamy. Stany są bardzo perspektywicznym kontrahentem i bardzo perspektywicznym dostawcą – podkreślił Andrzej Duda. 

 

– Nasza współpraca ma dać Europie 3 impulsy – modernizacyjny, impulsacyjny i integracyjny – mówił Duda.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze

Zobacz także

Amerykanie po zamachu w Paryżu: Zrobimy wszystko by położyć kres terroryzmowi!

Redakcja malydziennik

Homoseksualiście w strachu przed islamem, szukają schronienie u … skrajnej prawicy!

Redakcja malydziennik

Republikanie idą na wojnę z Obamacare! Wreszcie!

Redakcja malydziennik
Ładuję....