RELIGIA

Ten ksiądz to prawdziwy bohater! Nie bacząc na niebezpieczeństwo postanowił…

Katolicki ksiądz nie bacząc na powódź, postanowił pomóc swoim parafianom. W tym celu wsiadł w kajak i zaczął ich… odwiedzać, głosił ewangelię i pokrzepiał ich na duchu.

Ojciec David Bergeron z Towarzyszy Krzyża jest wicedyrektorem Katolickiego Charyzmatu w Houston. W sobotę w nocy z powodu powodzi spowodowanej przez huragan Harvey, kapłan spędził noc w swojej ciężarówce. 

 

W niedzielny poranek zdecydował się na wycieczkę do centrum miasta. W tym celu ksiądz skorzystał z posiadanego przez siebie kajaka. Płynąc przez miasto Ojciec Bergeron spotkał na swojej trasie ludzi i postanowił odprawić dla nich Mszę Świętą. W tym celu próbował nawet kupić trochę wina, aby móc je odprawić.

 

Niestety lokalne przepisy stanowiące, że nie można kupować alkoholu przed południem w niedzielę uniemożliwiły mu zakup wina. Zamiast odważny ksiądz zakupił trochę jedzenia dla innych kapłanów, a potem pomógł eskortować płynącego mężczyznę.

 

Ojciec Bergeron kontynuował pływanie kajakiem po zalanych posesjach odwiedzając swoich parafian, dodając im otuchy i głosząc dobrą nowinę!

 

W wywiadzie dla ABC duchowny stwierdził, że "jest to jakiś sposób by ewangelizować Amerykę". Powiedział także, że modli się za wszystkich potrzebujących.

Źródło: lifesitenews.com

Komentarze

Zobacz także

Islamiści mordują chrześcijan, a Watykan wysyła przesłanie na ramadan. Nie zgadniesz o czym jest

Redakcja malydziennik

Lewicowe media znienawidziły tego Biskupa

MOCNE! Po co wyznawać swoje grzechy księdzu? DOWIEDZ SIĘ!

Ładuję....