RELIGIA

Ten kapłan odprawił sześć tysięcy egzorcyzmów. Teraz mówi o CZTERECH PRAWDACH o szatanie, których nie można lekceważyć!

O. Francisco Lopez, osiemdziesięcioletni kapłan, od czterdziestu lat wykonuje egzorcyzmy. Ma ich na swoim koncie około 6 tysięcy. I jak sam mówi: diabeł się go boi. Powodem nie jest jednak jego moc, a moc Jezusa Chrystusa.

Jak przyznawał w rozmowie z „Hoy Los Angeles”, kiedy diabeł zaczyna do niego mówić w trakcie egzorcyzmów, on odpowiada błyskawicznie: „jestem nikim, ale przychodzę od Jezusa Chrystusa, Twojego Pana i Boga, i dlatego mówię Ci, wyjdź z niego – nakazuję ci w Jego imię, wyjdź”.

 

Lata praktyki, jako egzorcysty pozwoliły nauczyć się misjonarzowi Ducha Świętego kilku prawd o diable. I właśnie nimi podzielił się zakonnik i egzorcysta z czytelnikami amerykańskiej gazety.

 

A zatem po pierwsze, przypomina o. Lopez, diabeł nie jest rzeczą, stanem, mitem, ale osobą. – On chce oddzielić nas od Boga, zastraszyć, sprawić, byśmy się go bali – podkreśla egzorcysta i dodaje, że diabeł przynosi ze sobą: lenistwo, zmęczenie, senność, nieufność, rozpacz, nienawiść, same negatywne emocje.

 

Po drugie diabeł nie przychodzi do nas, jeśli mu na to nie pozwolimy, jeśli sami go nie zaprosimy, nie otworzymy mu drzwi. – Dlatego Bóg zakazuje magii, czarów, zabobonów, rozmów ze zmarłymi czy duchami i astrologii – podkreśla egzorcysta. I dodaje, że wiara w to, że odległe o miliardy kilometrów kule gazu mogą wpływać na nasze życie jest absurdem, ale i gigantycznym oszustwem. – Wiara, że podkowa da mi szczęście, to także kłamstwo – dodaje.

 

Trzecią rzeczą, którą o. Lopez chciał przekazać jest to, że opętanie wywołuje pewne specyficzne zachowania. Ludzie szczekają, jak psy, wiją się jak węże, otrzymują nadludzką siłę, mogą chodzić po ścianach, a nawet latać. Część z nich nienawidzi rzeczy świętych, inni mają obrażenia i bóle, których przyczyn nie może wykryć medycyna

 

I wreszcie ostatnią prawdą, o której przypomina o. Lopez, jest to, że do posługi egzorcysty potrzebne jest posłanie Kościoła, a same egzorcyzmy są istotnym elementem posługiwania Kościoła. Kościół otrzymał trzy zasadnicze polecenia od samego Jezusa: ma On głosić Słowo Boże, uzdrawiać chorych i wypędzać demony. – Wszystkie trzy są ważne w Kościele – podkreśla zakonnik.

 

Źródło: CNA

Komentarze

Zobacz także

Francja knebluje usta obrońcom życia, Papież się sprzeciwia

Redakcja malydziennik

CZY WIEDZIAŁEŚ? Nieznana historia egzorcyzmu, jaki wykonał Jan Paweł II

Redakcja malydziennik

"Kara śmierci jest środkiem nieludzkim" – mówi papież Franciszek. Proponuje, żeby…

Redakcja malydziennik
Ładuję....