POLITYKA

Tego głosu poparcia dla „żółtych kamizelek” chyba nikt się nie spodziewał! „Niech Bóg pomoże nieszczęśliwym, biednym i cierpiącym Francuzom”. [WIDEO]

Protesty we Francji otrzymały mocne wsparcie. I to ze strony z której chyba niewiele osób spodziewało się poparcia. Tym bardziej jest to niezwykły i ważny głos.

– Niech Bóg chroni najstarszą córkę Jego Kościoła. Niech Bóg pomoże nieszczęśliwym, biednym i cierpiącym Francuzom – napisał na Facebooku książę Ludwik XX de Bourbon, pretendent do tronu Francji.

Ludwik XX, czyli Ludwik Alfons Burbon, podzielił się za pomocą mediów społecznościowych wyrazami wsparcia i solidarności z protestującymi Francuzami. Podkreślił, że pragnie wyrazić solidarność i współczucie z tymi, „którzy cierpią, są upokorzeni, pozbawieni nadziei i nie mają innych środków wyrazu niż powstać, by wyrazić swoje rozczarowanie, udrękę i gniew”.

– Ci Francuzi to milcząca większość, która milczała od dziesięcioleci, a niektórzy zapomnieli o ich istnieniu. Dziś to lud Francji, który broni swojego stylu życia i godności – podkreślił pretendent do francuskiego tronu.

Skrytykował stosowanie przemocy wobec protestujących. Powierzył kraj opiece Matki Bożej: – W tym dniu Niepokalanego Poczęcia powierzam Francję Matce Bożej, która jest prawdziwą Królową Francji.

źródło: Facebook

zdjęcie: screen youtube.com CBS News

Komentarze

Zobacz także

WRESZCIE! Sprawdzamy gotowość bojową. Jesteśmy przygotowani do…

Redakcja malydziennik

No NIEŹLE! 9.000.000.000 PLN zysku i to tylko z jednej instytucji – jest to najwyższy wynik NBP w historii

Redakcja malydziennik

I to mają być konserwatyści? Brytyjskie władze będą wydawać miliony funtów na zabijanie dzieci poza granicami Wielkiej Brytanii!

Ładuję....