POLITYKA

Tę bombę podłożyło DZIECKO! To cud, że nie eksplodowała

Pochodzący z Iraku 12-letni chłopiec, działający prawdopodobnie na polecenie IS, podłożył wypełnioną gwoźdźmi bombę na kiermaszu bożonarodzeniowym w Ludwigshafen w Nadrenii-Palatynacie – podał w piątek "Focus". Do wybuchu nie doszło, bo nie zadziałał zapłon.

Śledztwo wykazało, że chłopiec "zradykalizował się z pobudek religijnych" i mógł być "inspirowany lub nawet kierowany przez nieznaną osobę należącą do Państwa Islamskiego (IS)".

 

Jak pisze tygodnik "Focus", ze względu na zagrożenie dla państwa śledztwo przejęła prokuratura federalna w Karlsruhe.

 

Podejrzany nastolatek 5 grudnia podłożył plecak z ładunkiem wybuchowym w krzakach w okolicach ratusza. Już wcześniej, 26 listopada, próbował zdetonować wykonaną przez siebie bombę na kiermaszu bożonarodzeniowym. Bezpański plecak ze słoikiem wypełnionym wybuchową substancją i gwoźdźmi odkrył przypadkowy przechodzień, który zawiadomił policję. Saperzy doprowadzili do eksplozji ładunku.

 

Według "Focusa" chłopiec zamierzał latem wyjechać do Syrii, by dołączyć do bojowników IS walczących z oddziałami reżimu prezydenta Baszara el-Asada. Po zatrzymaniu w związku z przygotowywanym zamachem 12-latek przebywa w ośrodku dla trudnej młodzieży. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

To IM śni się Smoleńsk po nocach. I jeszcze długo będzie się śnił!

Redakcja malydziennik

Ale musi być im głupio! Po objęciu władzy przez PiS zaniżali prognozy Polski, a teraz… Kolejna agencja je podnosi!

Redakcja malydziennik

Mniej na drugie dziecko, więcej na następne. Będą zmiany w programie 500 plus?

Redakcja malydziennik
Ładuję....