Tatuaż to dzieło szatana? W Jerozolimie od 700 lat pewna rodzina tatuuje chrześcijan

Jeżeli w głowie masz tylko słowa o demonicznym wpływie tatuażu na właściciela, to po tym tekście trzeba będzie to zdanie przemyśleć. W Jerozolimie jedna rodzina tatuuje chrześcijan od przeszło 700 lat.
Spór o tatuaże jest znany od lat, a w zasadzie wieków. Zwyczaj tatuowania ludzi krytykowany był nawet przez Pismo Święte, a obecnie egzorcyści ostrzegają przed nim jako formą drogi do zniewolenia duchowego. Z drugiej strony doskonale znamy przykład Koptów, którzy do tej pory tatuują na swoim ręku znak krzyża.

 

Chrześcijanie w Egipcie, po podboju Północnej Afryki przez muzułmanów zostali przymuszeni do oznaczania swojej przynależności religijnej tatuażem krzyża na nadgarstku. Przez wieki nakaz przestał być przymusowy, a Koptowie zaczęli tatuować znak krzyża dobrowolnie, aby podkreślić swoją wiarę. To jednak nie jedyny przypadek tatuażu w chrześcijańskim świecie.

 

W XIV wieku rodzina Razzouk rozpoczęła działalność tatuowania wiernych w Egipcie. To tam rozpoczęła się nieprzerwana tradycja 700-letniego studio. W XVII wieku potomkowie założycieli przenieśli się do Jerozolimy, gdzie brakowało wyspecjalizowanych tatuażystów. Tam rozpoczęła się właściwa przygoda tatuowania pielgrzymów odbywających podróż życia.

 

Oprócz tradycyjnej palmy z pielgrzymki do Jerozolimy pielgrzymi chcieli pamiątki bardziej namacalnej, będącej przy nich na zawsze. „Tatuaż to symbol ich podróży do Ziemi Świętej. To symbol ich tożsamości i coś, co chcą zabrać do domu jako pamiątka, jako dowód i powód do dumy z bycia chrześcijaninem i ich pielgrzymki do Ziemi Świętej” – powiedział Wassim Razzouk, obecny właściciel zakładu.

 

Wassim przejął interes po ojcu, który obecnie przebywa na emeryturze. Obecny właściciel ma obecnie 43 lata, ale już czuje odpowiedzialność za przekazanie tradycyjnej działalności synowi. Interes pomimo wiekowości kręci się świetnie. Jednym z powodów jest wykorzystywanie tradycyjnych stempli, niektóre z nich mają udokumentowaną tradycję do 350 lat wstecz.

 

Wytatuować można na sobie wszystko – wspomniane tradycyjne stemple pokazują fragmenty z życia Jezusa, Maryję, a także wariacje na temat krzyża. Studio „Razzouk Tattoo” jest jednym z pięciu najczęściej uczęszczanych studiów tatuażu na świecie.Autor: ZK

Źródło: ucatholic.com/ MalyDziennik.pl

14:43 16 listopada 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie