Taką medycynę kochamy. Przełomowa technika chirurgiczna może leczyć rozszczep kręgosłupa!

Rozszczep kręgosłupa jest jednym ze wskazań do aborcji w Polsce. Jednak, dzięki pracy amerykańskich chirurgów, powstała właśnie metoda chirurgiczna, która może wybawić dziecko od większości poważnych problemów związanych z tą wadą.
Rozszczep kręgosłupa jest wrodzoną wadą, która powoduje nieprawidłowy rozwój kręgosłupa. Prowadzi ona do poważnych problemów zdrowotnych. Wielu rodziców, nie bez wpływu lekarzy, decyduje się więc w takiej sytuacji na zabicie dziecka.

 

Jednak zespół chirurgów z Baylor College of Medicine, pod kierunkiem dr Michaela A. Belforta ma nadzieję, że dzięki wczesnej interwencji w trakcie trwania ciąży możliwe jest uniknięcie najpoważniejszych problemów.

 

Nowa technika chirurgiczna nie zakłada operacji wewnątrz organizmu matki, ale wymaga czasowego usunięcia macicy z organizmu, tak by umożliwić lekarzom lepszy dostęp do rdzenia kręgowego dziecka. Używając specjalnych narzędzi lekarze odprowadzają płyn owodniowy i uszczelniają skórę nad rdzeniem kręgowym, aby zapobiec dalszym wadom.

 

Wyniki 28 operacji zostały przedstawione w magazynie „Obsterics and Gynegology”. Jak na razie wszystko wskazuje na to, że operacja taka nie ma negatywnego wpływu na dalszy rozwój dziecka i przebieg ciąży, a także znacząco ogranicza niepełnosprawność dzieci. 

 

Takiej medycyny wciąż potrzebujemy, bo ona leczy, a nie zabija.

 

Tomasz P. TerlikowskiAutor: Tomasz P. Terlikowski

Źródło: BioEdge.org

9:23 30 października 2017Video
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie