CYWILIZACJA

Tak wygląda śmiercionośny huragan IRMA! NASA prezentuje niezwykłe nagrania

Huragan Irma osiągnął piątą, najwyższą możliwą kategorię. Mieszkańcy stanu Floryda już teraz przygotowują się na nadejście huraganu, któremu towarzyszy wiatr o prędkości nawet do 300 kilometrów na godzinę. Irma zagraża całemu wschodniemu wybrzeżu USA i Karaibom.

Meteorolodzy ostrzegają, że żywioł może zrywać sieć energetyczną, powalać drzewa i zrywać dachy z domów. Opady mogą osiągnąć lokalnie do 25 cm, a wysokość fal – około siedmiu metrów. Mogą też wystąpić lawiny ziemne i tak zwane błyskawiczne powodzie.

 

Amerykańskie Narodowe Centrum Huraganów (NHC) w Miami przewiduje, że sztorm dotrze do wybrzeży Florydy w sobotę, choć jego rzeczywista trajektoria pozostaje tajemnicą. Meteorolodzy nie ukrywają, że sztorm jest "potencjalną katastrofą".

 

Gubernator stanu Floryda Rick Scott we wtorek wydał oświadczenie: „Na tę chwilę huragan Irma porusza się z prędkością 24 kilometrów na godzinę, a eksperci przewidują, że na jego trasie znajduje się południowa część naszego stanu. Sztorm przybiera na sile, przy czym naszym największym zmartwieniem jest obecnie ekstremalnie silny wiatr. Jesteśmy w trakcie przygotowań na nadejście huraganu, choć póki co ciężko jednoznacznie określić, gdzie dokładnie uderzy. Kluczowe jest to, by mieszkańcy Florydy nie spuszczali z oka komunikatów”. 

 

– Nie siedźcie i nie czekajcie – ostrzegł gubernator Rick Scott.

 

Tymczasem NASA opublikowała na Twitterze niezwykłe nagrania zbliżającego się do Florydy huraganu Irma. Jego groza mrozi krew w żyłach.

The eye of a category 5 hurricane. #Irma #GOES16 pic.twitter.com/eATVZspJZx

— NASA SPoRT (@NASA_SPoRT) 5 września 2017

Hurricane #Irma is maintaining it’s strength with maximum sustained winds of 185 MPH. The eye is approaching the island of Barbuda. #GOES16 pic.twitter.com/85fHMLVr5H

— NASA SPoRT (@NASA_SPoRT) 6 września 2017

Źródło: Twitter/NASA; TVN Meteo

Komentarze

Zobacz także

Rząd Morawieckiego ma kolejny plan dla Polaków! Zobacz jak się wzbogacą!

Redakcja malydziennik

„Małżeństwa homoseksualne” są jak nazizm! Mocna wypowiedź hierarchy

Redakcja malydziennik

Uwaga na ten autobus! Policja go poszukuje, został porwany w Kopenhadze, a służby obawiają się najgorszego

Redakcja malydziennik
Ładuję....