CYWILIZACJA

Tak w Chinach komuniści walczą z Bożym Narodzeniem

Obchodzenie Bożego Narodzenia to „duchowe opium” i „forma kulturowej inwazji Zachodu”. Tak komuniści w Chińskiej Republice Ludowej (ChRL) argumentują wydany w kilku miejscach w Państwie Środka zakaz jakiejkolwiek aktywności noszącej znamiona świętowania narodzin Chrystusa – informuje dzisiejsza "Gazeta Polska Codziennie".

Obchodzenie Bożego Narodzenia to „duchowe opium” i „forma kulturowej inwazji Zachodu”. Tak komuniści w Chińskiej Republice Ludowej (ChRL) argumentują wydany w kilku miejscach w Państwie Środka zakaz jakiejkolwiek aktywności noszącej znamiona świętowania narodzin Chrystusa.

Liga Młodzieży Komunistycznej (LMK) działająca na Uniwersytecie Farmaceutycznym w mieście Shenyang w prowincji Liaoning ogłosiła, że na uczelni nie mogą być obchodzone święta Bożego Narodzenia. Organizacja twierdzi, że ma to zapobiec „kulturowej inwazji Zachodu” oraz służyć „wzmocnieniu w studentach tożsamości kulturowej”. W notce, którą LMK wystosowała 11 grudnia do studentów i pracowników uczelni, napisano, że w ciągu ostatnich lat wielu młodych ludzi, będąc pod wpływem zachodniej kultury, stało się ślepo wpatrzonymi w zachodnie święta zwłaszcza te o zabarwieniu religijnym.

Uniwersytet Farmaceutyczny w Shanyang założony w 1931 r. jest najstarszą tego typu uczelnią w Państwie Środka. Działająca na tej uczelni Liga Młodzieży Komunistycznej to młodzieżówka Komunistycznej Partii Chin (KPCh). Skupia ona młodych ludzi między 14. a 28. rokiem życia i ma swoje komórki na terenie wszystkich chińskich szkół wyższych, także prywatnych. Powszechnie uważana jest za kuźnię kadr KPCh.

Także inne organa KPCh zakazują obchodów Bożego Narodzenia. Komisja dyscyplinarna partii w mieście Hengyang w prowincji Hunan ostrzega swoich członków przed braniem udziału w jakiejkolwiek celebracji świąt Bożego Narodzenia, które są według komisji „duchowym opium”. W notce stwierdza się też, że „zadaniem członków KPCh jest pogłębianie wiedzy dotyczącej postanowień XIX zjazdu partii”, który odbył się w październiku, a nie „ślepe obchodzenie zachodnich świąt”. Zakaz ma według komisji „podbudować zaufanie do kultury socjalistycznej i rozwijać tradycyjną chińską kulturę”.

Więcej w dzisiejszej Gazecie Polskiej Codziennie 

Źródło: Telewizja Republika, "Gazeta Polska Codziennie"

Komentarze

Zobacz także

BEZPRECEDENSOWY WYROK. Kobieta chciała aborcji, ale ojciec dziecka był przeciw. Sąd zakazał zabicia dziecka!

Redakcja malydziennik

Matka opublikowała wzruszające zdjęcie swojego dziecka, które straciła w wyniku wypadku

Redakcja malydziennik

Jak terrorysta Amri pogrywał sobie z Niemcami. Błędy niemieckich służb kosztowały ludzkie życie

Redakcja malydziennik
Ładuję....