Tak prześladowani są chrześcijanie w Pakistanie. To się w głowie nie mieści

gospelherald.com
Pakistańscy chrześcijanie z Australii przejęli się śmiercią 17-letniego chłopaka, który zginął z rąk muzułmańskich kolegów. Apelują, by australijski rząd Australii udzielił azylu chrześcijanom z Pakistanu.
Australijczycy przywołują okrutną śmierć 17-letniego Sharoona, który zginął w szkole 27 sierpnia. Przez muzułmańskich uczniów był wyzywany od demonów i brudnych chrześcijan oraz bity do nieprzytomności. Muzułmańscy uczniowie nie chcieli wpuścić go do klasy oraz blokowali dostęp do wody pitnej. 

 

"Mój syn był życzliwym, pracowitym i sympatycznym chłopcem. Był lubiany przez nauczycieli. Kiedy trafił do nowej szkoły, każdego dnia płakaliśmy, kiedy opowiadał, jakie tortury zadają mu inni uczniowie z powodu jego wiary” - opowiada matka chłopca, Riaz Bibi. 

 

W petycji do rządu, chrześcijanie z Australii opisali także inne przypadki prześladowania chrześcijan w Pakistanie. 

 

„Co roku porywanych jest siedemset chrześcijanek. Sa one gwałcone i zmuszane do zawierania islamskich małżeństw” - czytamy w petycji. 

 

„W wyniku ataków terrorystycznych życie straciły setki chrześcijan, a tysiące odniosło raby”. 

 

"Piętnaście procent wszystkich zarzutów o bluźnierstwo jest skierowanych przeciwko chrześcijanom, chociaż stanowią oni zaledwie 1 procent ludności Pakistanu”.

 

 

"Dziewięćdziesiąt procent pracowników kanalizacji to chrześcijanie, marnie opłacani, nękani w pracy. Nikt nie troszczy się o ich bezpieczeństwo, co kończy się dla wielu z nich śmiercią”. 

 

„1 milion chrześcijańskich niewolników pracuje dla muzułmańskich panów, mimo iż w tym kraju od 1992 roku obowiązuje antyniewolnicze prawo” - piszą autorzy petycji. 

 Autor: gb

Źródło: Christianpost.com/Mały Dziennik

16:38 18 września 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie