Ta manipulacja Wyborczej przejdzie do historii! Oni nie mogą wytrzymać nawet tego, że domagamy się uznanie obozów śmierci za niemieckie!

Twitter
W Szczecinie trwa wielkie święto międzynarodowego żeglarstwa. Część uczestników chciała wykorzystać tą imprezę proedukacyjnie.
Grupa narodowców w białych koszulkach z napisami "Polska dla Polaków" na jednym z mostów wywiesiła baner przypominający o tym, że obozy zagłady z czasów II wojny światowej były jednoznacznie niemieckie.

 

W tym celu na banerze napisano "Nazi German Death Camps, Not Polish!!!" (nazistowskie, niemieckie obozy śmierci, nie polskie) zilustrowany grafiką przedstawiającą czerwoną postać ze swastyką wymierzającą lufę broni w głowę klęczącej białej postaci z opaską w biało-czerwonych barwach.

 

Policja, która pilnowała przebiegu The Tall Ships Races, spisała demonstrantów oraz zabezpieczyła plakat. Cała sytuacja została opisana jednak przez Gazetę Wyborczą z nagłówkiem: "Swastyka i <Polska dla Polaków>. Narodowcy zatrzymani na The Tall Ships Races". Artykuł zaczyna się jeszcze lepiej: "wywiesili na moście transparent ze swastyką".

 

Wg informacji wyborcza.pl, zostali zatrzymani przez policjantów, a tymczasem funkcjonariusze jedynie spisali ich dane z dokumentów. Przez Twitter przelała się fala oburzenia. Nic dziwnego, dawno nie było już takiego pomieszania z poplątaniem.

 Autor: la

Źródło: wyborcza.pl/ onet.pl

10:59 6 sierpnia 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie