Ta decyzja otwiera „wrota piekła”. „Dni wściekłości” przeciw… zapowiedziane!

Fot. Flickr
Decyzja o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela jest agresją przeciwko ludowi Palestyny - uznała terrorystyczna organizacja Hamas. A to oznacza, że „otwarte zostały wrota piekła”.
Decyzja prezydenta Donalda Trumpa o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela „otworzyła wrota piekieł” - oznajmili przywódcy Hamasu, wzywając do „dnia wściekłości” przeciw Stanom Zjednoczonym.

 

- Uznanie Jerozolimy za stolicę Izraela to jawna agresja wobec narodu palestyńskiego - oznajmił przywódca polityczny Hamasu  Ismail  Haniyeh. Jego zdaniem muzułmanie i Arabowie powinni zacząć walczyć z interesami USA na Bliskim Wschodzie, a także jeszcze ostrzej odrzucać Izrael.

 

Jego zdaniem naród palestyński „potrafi właściwie reagować na lekceważenie jego uczuć i świętych miejsc”. - Ta decyzja nie zmieni faktów historycznych i geograficznych - dodał.

 

Już teraz na ulicach Strefy Gazy zaczęto palić flagi amerykańskie i izraelskie, a także niszczyć zdjęcia Trumpa. Od środy mają rozpocząć się trzy dni protestów „dni wściekłości”.Autor: Tomasz P. Terlikowski

Źródło: JihadWatch.org/Dailymail.co.uk

8:51 7 grudnia 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie