Sztuka czy PEDOFILIA? Niemiecki "artysta" sięgnął rynsztoka!

Twitter
Wagner Schwartz stworzył zboczony performance, którego artyzm polegał na tym, że nagiego "artystę" dotykały dzieci. "Sztuka" została zaprezentowana między innymi w Instytucie Goethego w Salvadorze - instytucji, która utrzymuje niemieckie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Performance "La Bête" wstrząsnął opinią publiczną w Brazylii.
"W spektaklu artysta ustawia się zupełnie nago na macie, a następnie jest dotykany przez widzów. Dziewczynka dotyka stóp Schwartza, a potem wychodzi i wraca, aby obejrzeć spektakl. Towarzyszy jej dorosła kobieta, jej matka" - tak brzmi opis niesmacznego performance'u Wagnera Schwartza, który zamieścił na swoim blogu brazylijski dziennikarz, Waldiney Passos.

 

We wtorek performance został zaprezentowany na otwarciu 35. Panoramy Sztuki Brazylijskiej w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Sao Paulo. Wywołał falę oburzenia w Brazyli. Brazylijski kongresmen Jair Bolsonaro nie krył wzburzenia. Krótkie filmiki pokazujące fragmenty performance'u brazylijskiego "artysty" szybko obiegły internet spotykając się z krytycznymi komentarzami internautów;

 

- "To śmieci", "owoc chorego umysłu", "gdzie jest prokurator?" - to tylko kilka przykładowych komentarzy jakie wywołał film.

 

W oficjalnym oświadczeniu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Sao Paulo zaprzeczyło by przedstawienie miało "charakter erotyczny", pojawiło się w nim stwierdzenie, że jest to luźna inspiracja rzeźbami brazylijskiej artystki Lygii Clark o wspólnej nazwie "Bichos" (stworzenie).

 

Instyt Goethego w Salvadorze to instytucja kulturalna działająca na zlecenie niemieckiego MSZ, która pełni za granicą rolę "niemieckiego ośrodka kultury". Schwartz znany jest ze skandalicznych i epatujących nagością spektakli, których kilka ma już w swoim "dorobku". Autor: fk

Źródło: niezależna.pl

18:55 30 września 2017Video
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie