SZPIEGOWSKA HISTORIA WSZECH CZASÓW! Czyli jak zdradzić Zachód i zapić się na śmierć w Moskwie

Bellona
Jeśli myślałeś, że coś wiesz o szpiegowskiej zimnej wojnie - najwyższy czas zmienić zdanie. "Anglik Stalina" Andrew Lowniego prezentuje postać Guya Burgessa, nikczemnego, przebiegłego i niebezpiecznego rosyjskiego szpiega.
Słynna Piątka z Cambridge – najbardziej spektakularna porażka brytyjskich służb specjalnych w historii. Wśród najsłynniejszych radzieckich szpiegów – Guy Burgess, mniej znany od Kima Philby’ego czy Donalda Macleana, ale o wiele bardziej nikczemny, przebiegły i niebezpieczny.

 

Zagrożony zdemaskowaniem, ewakuowany do Moskwy, Burgess nie chce uczyć się rosyjskiego, ma trudności z poznawaniem homoseksualnych partnerów i narzeka na jakość sowieckich ubrań. „Nienawidzę Rosji! Brzydzę się Rosji!” krzyczy zamroczony rosyjską wódką, która wpędzi go do grobu w wieku zaledwie 52 lat. Osobiste doświadczenie wymarzonego komunizmu okaże się cokolwiek gorzkie…

 

Ekscytująca biografia Andrew Lowniego błyskotliwie dowodzi, że życie pisze o wiele lepsze scenariusze od najlepszych nawet specjalistów, od politycznych thrillerów. Sensacyjnie odkrywcza, doskonale udokumentowana, napisana porywającym językiem książka to najważniejsze wydarzenie na szpiegowskim rynku od dziesięcioleci.

 

"The Times Best Biographies of the Year" nie kryje swojego zachwytu nad książką: "Dzieje osób o podłym charakterze zawsze inspirują do pisania wspaniałych biografii, a zdrajca Guy Burgess był wyjątkowo ohydnym przedstawicielem ludzkiego gatunku [...] ta znakomicie przygotowana pod względem źródłowym i świetnie napisana książka przywraca go do życia".

 

"Anglik Stalina" miał swoją premierę 25 października, w prawdopodobnie najlepszej cenie można ją dostać tu.Autor: ws

Źródło: Bellona

15:38 3 listopada 2017Video
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie